Суд захистив право закарпатця-водолаза на отримання пільгової пенсії

липня 13 / 2020
Суд захистив право закарпатця-водолаза на отримання пільгової пенсії
Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправною відмову Ужгородського об'єднаного управління пенсійного фонду України Закарпатської області щодо не зарахування до стажу роботи спірного періоду в пільговому обчисленні та зобов'язав відповідача зарахувати в пільговому обчисленні стаж роботи з 01.01.2002 р. по 28.11.2008 р.

Приводом звернення позивача до суду за захистом свого права стала відмова пенсійного фонду врахувати у подвійному розмірі стаж роботи водолазом у вказаний період у зв’язку з відсутністю у нього уточнюючої довідки про пільговий стаж.

Суд зазначив, що тільки у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, які визначають право на пенсію на пільгових умовах, подається уточнююча довідка, передбачена Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Суд встановив, що відповідач мав у своєму розпорядженні трудову книжку пенсіонера та особисту книжку водолаза, в яких чітко відображено місце та роботу, яку виконував позивач у спірний період..

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що відповідач до обрахунку пільгового стажу у даному випадку поставився формально, та визнав протиправною відмову у зарахуванні спірного періоду

З текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/752/19.

Закарпатський окружний адміністративний суд
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...