«Лісовий» сепаратизм, або Як «Великобичківське ЛМГ» вдруге не виконує вказівок Києва (ФОТО, ВІДЕО)

липня 09 / 2020
«Лісовий» сепаратизм, або Як «Великобичківське ЛМГ» вдруге не виконує вказівок Києва (ФОТО, ВІДЕО)
На Рахівщині вдруге намагаються призначити очільника одного з лісгоспів району. Мова про “Великобичківське ЛМГ”, колектив якого настільки “згуртований” та “зорієнтований” на свого колишнього директора, що ані накази Держлісагенства не кажучи вже про вказівки обласного управління тут серйозно не сприймають.

Все б нічого, от тільки вищезгаданий керівник – Юрій Сойма в лютому 2020-го був звільнений з посади директора “Великобичківського ЛМГ” з особливою приміткою у дописі тодішнього очільника “Державної Агенції лісових ресурсів” Андрія Заблоцького про очищення галузі. Однак звільнити найманого директора столичному чиновнику було не просто – тут не тільки колектив став цьому на заваді, навіть керівництво Рахівського району двічі відмовляло погоджувати кадрове рішення. Та все ж 27 лютого, у зв’язку із закінченням терміну дії контракту, Юрія Сойму зняли з посади.

«Лісовий» сепаратизм, або Як «Великобичківське ЛМГ» вдруге не виконує вказівок Києва (ФОТО, ВІДЕО)
Не бажаючи залишати “хлібне місце”, він оперативно влаштовується головним лісничим, тобто за відсутності нового директора, продовжив фактично керувати лісгоспом.

Лояльні до Сойми та пов’язані з ним фінансово лісники розробили чіткий механізм супротиву Даржлісагенству, аби відстояти сталі схеми незаконного збагачення. Сценарій дуже простий: бойкотувати будь-яке призначення та створити “картинку” народної любові до “ефективного й незамінного” керівника, яким себе за роки перебування на посаді позиціонував сам Юрій Сойма. Однак за ним, і це підтверджує чимало розстежень та публікацій у ЗМІ, тягнеться довгий корупційний шлейф.
Відмивання коштів, незаконні рубки, роздача посад родичам, власний галузевий бізнес – це тільки верхівка айсбергу. На нього було заведено кілька кримінальних справ невраховуючи скандали у які той потрапляв і через що піддавався громадському осуду, як от вбивство оленя взимку 2016-го та інші факти браконьєрства.
«Лісовий» сепаратизм, або Як «Великобичківське ЛМГ» вдруге не виконує вказівок Києва (ФОТО, ВІДЕО)

Юрій Сойма проходить і по справі розкрадання державних коштів. Так, разом з сином, який керує нижнім складом лісгоспу та головним інженером, спільно з представниками низки підприємств, які займаюься реалізацією палива, спецтехніки та кількох приватних підприємств з кола наближених осіб, як от ПП «Ліщина», ПП «Суламіта», ФОП «Сойма С.М.», ФОП «Березнай В.В.» та інші, налагодили злочинну схему розкрадання коштів державного підприємства. Керуючись родинними зв`язками та жагою до наживи, Юрій Сойма здійснював передачу необлікованої деревини своєму рідному брату, який через ФОП “Сойма С.М.” та ФОП «Сойма Н.М.» та низки інших підприємств реалізовували її на території України та за кордон. Ще один спосіб відмивання коштів – укладання фіктивних договорів про виконання робіт та послуг. Отримання та перерахунок коштів здійснювали через підставну особу ФОП «Березнай В.В.», печатка якого знаходилась у сина директора та використовувалась ними при розрахунках за нібито виконані роботи, отриманні відкатів та інше.Та найбільше репутаційно Юрій Сойма постраждав в результаті нещодавнього скандалу, який вийшов далеко за межі Закарпаття та навіть України. Мова про розслідування постачання сировини для меблевого гіганта “IKEA”, зокрема комплектуючих до однієї з моделей стільця – деревину для якого заготовляють саме на території “Великобичківського ЛМГ”. І, як виявилось, з порушенням. Так, розслідувачі британської неурядової організації Earthsight, довели, що переважна більшість сировини рубається незаконно. Ба більше, у сезон тиші, коли будь-яка господарська діяльність у лісі заборонена у зв’язку з активним розмноженням диких тварин. Це критичні порушення сертифікату FSC, яке лісгосп отримав у 2016 році. ТОВ ВГСМ, яке напряму купує деревину з лісгоспу для її подальшої переробки та виготовлення деталей популярної моделі стільця за висновками розслудвання не могло не знати про порушення лісозаготівлі.

Цікаво й те, що вся продукція, яку постачають на ВГСМ, йде через пилораму рідного брата Юрія Сойми. При цьому завезений ліс на пилорамі сортується: пиловник експортується за кордон, а техсеровина рубається для ТОВ ВГСМ. Отримані від експорту кошти Юрій Сойма привласнює собі. Схема вигідна, навіть попри те, що ТОВ ВГСМ боргувало лісгоспу 4.5 млн грн, що є порушенням закону.

Тож аби прикрити існуючі схеми та не нести відповідальність за розкрадання коштів і порушення закону – Юрій Сойма використовуючи свій вплив, зароблені статки та “покровителів” понад усе прагне зостатися на посаді директора. Навіть попри те, що на цю посаду з другої спроби “Держлісагенство” намагається призначити іншого.

Перший кабельний
Категорія : Різне


Залишити Коментар