В Ужгороді презентували збірник спогадів та статей «Петро Скунць у колі сучасників»

грудня 02 / 2023

📖В Ужгороді презентували збірник спогадів та статей «Петро Скунць у колі сучасників»

Дату презентації книги обрали не випадково, адже сьогодні, 1 грудня, – 32-а річниця референдуму про Незалежність України, а відомий поет був першим головою Закарпатської організації Народного Руху України, що виборювала незалежність у нашому краї. Про це розповіла упорядниця книжки Іванка Когутич.

Книга «Петро Скунць у колі сучасників» складається із 4 розділів. У першому – його 50 нарисів про тих, кого він знав, з ким товаришував, мав творчі взаємини. Другий розділ присвячений спогадам про самого письменника. Тут зібрані як матеріали, що вже раніше побачили світ, так і написані спеціально для цього видання.

🗣️За словами Іванки Когутич, вперше опубліковані спогади політичного соратника Павла Чучки-молодшого, журналістів Петра Часта, Віктора Дрогальчука, Василя Ільницького, актора Василя Шершуна, письменниці Христини Керити-Вароді, Уповноваженого з питань державної мови Тараса Креміня. Своїми рефлексіями про старшого колегу ділиться й молодше покоління – Сергій Федака, Мар’яна Нейметі, Олександр Гаврош та інші.

Третій розділ книжки складають інтерв’ю з Петром Скунцем, а четвертий – вибрана бібліографія.

В Закарпатська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім.Ф.Потушняка , де відбувалася сьогодні презентація, прийшли рідні Шевченківського лауреата – донька Наталка та син Микола, поціновувачі творчості Петра Скунця, люди, які його близько знали та працювали, науковці, книговидавці.

🗣️Міський голова Богдан Андріїв відзначив, зокрема, радий, що Ужгородська міська рада долучилася до того, щоб видання побачило світ. Додав, що вже завершилася процедура громадського обговорення, й на одну із ближчих сесій міськради внесуть на розгляд питання про перейменування однієї з вулиць обласного центру іменем Петра Скунця. Запевнив, що і подальшому міськрада завжди підтримуватиме ініціативи, що стосуються видання творів відомих закарпатців, щоб наша молодь, читачі бібліотек мали можливість знайомитися із творчим доробком земляків. Подякував також усім, хто працював над книгою.


Категорія : Культура


Залишити Коментар