Віктор Микита оглянув результати «Великої реставрації» на Хустщині

січня 08 / 2022


5 січня голова Закарпатської ОДА Віктор Микита з робочою поїздкою перебував на Хустщині.

Очільник краю разом з представниками депутатського корпусу, райдержадміністрації та територіальної громади оглянув результати виконання першочергових протиаварійних робіт дерев’яної церкви Зіслання Святого Духа — пам’ятки архітектури 17 ст. у с. Колочава.

«Це перший дерев’яний храм, який нам вдалося відновити у межах програми Президента України Володимира Зеленського “Велика реставрація”», – зауважив Віктор Микита.

З державного бюджету на цей проєкт було передбачено понад 5 млн грн. Його розробку та співфінансування забезпечила Колочавська ТГ.

За словами голови облдержадміністрації, до реставрації двозрубної тридільної церкви залучені одні з найкращих майстрів. Роботи проводилися без єдиного цвяха для відновлення максимальної автентичності визначної для Закарпаття пам’ятки архітектури.

«Про необхідність таких заходів говорили багато, однак через ряд об’єктивних та суб’єктивних причин усе залишалося на етапі проєктів.

Нарешті ми зупиняємо цю практику і переходимо до ефективної реалізації ініціативи «Велика реставрація» у регіоні, отримавши передовий досвід, який буде застосовуватися і в інших проєктах 2022 року.

Дякую Президенту України Володимиру Зеленському та Уряду за увагу до Закарпаття!» – наголосив Віктор Микита.
Категорія : Культура


Залишити Коментар