Небезпечний маршрут: на Закарпатті ухилянти намагалися перетнути кордон через газову трубу

грудня 23 / 2025

Прикордонники Закарпаття викрили чергову винахідливу, але вкрай ризиковану схему незаконного перетину державного кордону. Цього разу чоловіки намагалися потрапити до Європейського Союзу, використовуючи газову інфраструктуру.


​Організатор та «зустрічаючий» з Покровська


​Схему організував 62-річний місцевий житель, який добре знав особливості прикордонної місцевості. За даними слідства, він координував пересування групи та забезпечував доставку чоловіків до безпосередньої лінії кордону.


​Цікаво, що на іншому боці, вже на території ЄС, на «туристів» мав чекати знайомий — уродженець Покровська, який мав забезпечити подальшу логістику вглиб Європи.

​Газова труба як «шлях на свободу»


​Для перетину кордону фігуранти обрали ділянку, де пролягає газотранспортна інфраструктура. Використання газової труби як переправи є не лише незаконним, а й смертельно небезпечним, зважаючи на специфіку таких об’єктів та посилену охорону стратегічних зон.

​Що чекає на фігурантів?

​Спробу порушення кордону було вчасно припинено правоохоронцями. Наразі:
​Організатору загрожує кримінальна відповідальність за незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ст. 332 КК України).


​На ухилянтів складено адміністративні протоколи за спробу незаконного перетину кордону.


​Правоохоронці продовжують встановлювати всі обставини справи та повне коло осіб, причетних до функціонування цього каналу.
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар