Кримінал
601 Переглядів
0 Рейтинг
Військовослужбовця судили за організацію нелегального перетину кордону на Закарпатті
квітня
12
/ 2025
Перечин, Закарпатська область — . Перечинський районний суд виніс вирок у кримінальній справі щодо військовослужбовця, якого визнано винним у спробі незаконного переправлення особи через державний кордон України.
Як встановив суд, обвинувачений, оператор БПЛА і водночас інструктор кінологічного підрозділу прикордонної служби, використав службове становище для організації незаконного перетину кордону до Словаччини.
За версією слідства, увечері 26 квітня 2024 року військовослужбовець на власному авто «ВАЗ 2109» прибув до залізничної станції в селі Дубриничі Ужгородського району, де зустрів мешканця Черкаської області. Переодягнувши його у темно-зелений одяг, з провізією та водою повів до прикордонних знаків №176–178, аби незаконно переправити до Словаччини. Дії військового були кваліфіковані за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон, вчинене з використанням службового становища.
Угода з прокурором
31 травня 2024 року між обвинуваченим та представником спеціалізованої військової прокуратури була укладена угода про визнання винуватості, яку затвердив суд. Військовослужбовець повністю визнав свою провину та щиро розкаявся.
Сторони узгодили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з додатковою забороною обіймати організаційно-розпорядчі посади, а також посади, пов’язані з охороною державного кордону строком на 3 роки.
Проте, враховуючи позитивну характеристику обвинуваченого, відсутність судимостей, сприяння слідству та щире каяття, суд звільнив його від відбування основного покарання з випробувальним строком у 2 роки відповідно до ст. 75 КК України. Протягом цього періоду він зобов’язаний періодично з’являтися до органу пробації та повідомляти про зміну місця проживання чи роботи.
Позиція суду
Суд, заслухавши обидві сторони, підтвердив, що угода про визнання винуватості укладена добровільно, не суперечить законодавству та суспільним інтересам. Обвинувачений усвідомлював наслідки своїх дій та повністю погодився із формулюванням обвинувачення.
Вирок ухвалено відповідно до чинного законодавства України. Суд врахував і правову позицію Верховного Суду, яка передбачає право обвинуваченого на укладення угоди про визнання винуватості в рамках диспозитивного принципу кримінального процесу.
Категорія : Кримінал
Схожі Новини
-
вересня 17 / 2020
-
червня 07 / 2020
-
вересня 07 / 2020
-
вересня 14 / 2020