На Закарпатті до 10 років ув’язнення засуджено колаборанта з Херсона

квітня 13 / 2024

За підтримання публічного обвинувачення прокурором Закарпатської обласної прокуратури жителя Херсона засуджено за колабораційну діяльність (ч. 5 ст. 111-1 КК України) до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Також на 10 років йому заборонено обіймати посади. Пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, підприємствах та організаціях.
Розгляд провадження щодо чоловіка відбувався в Ужгородському міськрайонному суді заочно.
У судовому засіданні сторона обвинувачення надала докази того, що в серпні 2022 року чоловік добровільно погодився очолити один із відділів у створеному окупантами псевдооргані – «министерстве здравоохранения Херсонской области». До обов’язків чоловіка входив контроль за утриманням майна тощо.
Крім того, він активно шукав місцевих жителів, які б погодилися так само працювати в інтересах держави-агресора, пропонував їм посади в цьому «оновленому органі влади».
Наразі вирок щодо нього набрав законної сили. Спеціальне досудове розслідування у провадженні здійснювали слідчі Управлінь СБУ в Закарпатській, а також Херсонській областях.
Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар