До 8 років ув’язнення засуджено колаборантку з Луганщини, яка очолила відділ освіти при окупантах в Троїцькому

листопада 16 / 2023

За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатської обласної прокуратури мешканку Луганщини засуджено за колабораційну діяльність (ч. 5 ст. 111-1 КК України) до 8 років ув’язнення з позбавленням права протягом 10 років обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, установах, підприємствах та організаціях незалежно від форми власності.
Призначаючи покарання, Ужгородський міськрайонний суд повністю підтримав позицію прокурора та ухвалив рішення і щодо конфіскації усього майна обвинуваченої на користь держави. Судовий розгляд відбувався у формі спеціального судового провадження у зв’язку з перебуванням особи на тимчасово окупованій рф території.
Прокуратура довела, що громадянка добровільно погодилися співпрацювати з окупаційними військами рф та представниками незаконних збройних формувань «ЛНР». Вона обійняла псевдопосаду так званої начальниці відділу освіти в «адміністрації Троїцького району ЛНР».
З березня 2022 року жінка приступила до виконання своїх обов’язків у співпраці з окупантами і таким чином сприяла їм у незаконному захопленні державної влади та території України.
Спеціальне досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Закарпатській області. Набрання вироком законної сили очікується.
Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар