Спокуса завезти в Україну незадекларований імпортний товар обернулася для іноземця втратою брендів

листопада 05 / 2023


У неділю, 5 листопада, на митному посту «Астей» закарпатські митники задокументували одразу два порушення митного законодавства відносно іноземця, який переміщував через українсько-угорський кордон імпортний товар без належного декларування та оподаткування.

Так, перевіряючи у зоні митного контролю автомобіль марки «Мерседес Бенц», водій якого запевняв у «зеленому коридорі», що окрім особистих речей - ніяких інших товарів не переміщує, інспектори-пошуківці виявили у багажному відділенні брендові парфуми, різні дороговартістні матеріали для стоматології та елітні алкогольні напої. Їх загальна вартість значно перевищує дозволену митним законодавством суму для ввезення товару у «зеленому коридорі» на одну особу, а це – до 500 євро та до 50 кг.

Новенька партія імпортного товару знаходилася у дорожніх сумках серед іншого багажу. Виявлену незадекларовану продукцію комерційного призначення 26-річний гр.Молдови визнав своєю власністю.
Серед краму: 42 шт парфумів відомої торгової марки «Dolce & Gabbana»; понад 50 одиниць різних матеріалів, що використовуються у стоматології – матрична система, фотополімерний матеріал, гіпергідрофільний силікон, набір для стоматологічних інструментів, периферійний віск, цементна рідина, набір цементної рідини тощо (німецького, японського та італійського виробництва), а також 26 літрів елітного алкоголю: бренді, віскі та вино (італійського, шотландського та французького виробництва).

Відтак, відносно молдаванина складено одразу два протоколи (за ч.2 та ч.3 статті 471 Митного кодексу України). Наразі виявлений імпортний товар вилучено, його остаточну вартість визначить спеціаліст-експерт. Одну справу розглядатиме Закарпатська митниця, іншу – суд.

До слова, за недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами, на порушників чекають штрафні санкції та конфіскація предметів правопорушення.


Категорія : Кримінал


Залишити Коментар