На кордоні з Угорщиною закарпатські митники вилучили майже півсотню бездротових навушників на півмільйона гривень

жовтня 15 / 2023

Відтак, чергова партія незадекларованої брендової продукції – цього разу 46 штук навушників, опинилася на складі Закарпатської митниці.

Їх намагалася перемістити через митний пост «Астей», що на українсько-угорському кордоні, 33-річна жителька Закарпаття. Повертаючись з Євросоюзу пізно ввечері (14.10.) пішки, жіночка вирішила якнайшвидше пройти митний контроль, обравши спрощену смугу «зелений коридор». Своїми діями вона декларувала про чесні наміри щодо дотримання митного законодавства. Ще й усно це підтвердила.

Та, коли інспектори перевірили вміст її сумки, то виявили 46 шт безпровідних навушників AirPods Pro іноземного виробництва у заводській упаковці (останньої моделі). Новенька сучасна продукція знаходилася серед особистий речей закарпатки.

До слова, орієнтовна загальна вартість незадекларованого товару за ціною в інтернет-мережі, сягає понад півмільйона гривень. Тоді як за митним законодавством на одну особу дозволяється переміщувати в ручній поклажі товару без декларування до 500 євро та вагою до 50 кг.

Цікаво, що після виявлення дороговартістної техніки, громадянка схаменулася і підтвердила, що це її власність. Відразу ж попросила митників надати їй декларацію для зазначення 45 шт навушників. У такий спосіб вона сподівалася уникнути відповідальності за вчинене митне правопорушення.

Наразі відносно гр.України складено протокол про порушення митних правил за ч.2 статті 471 Митного кодексу України (недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон громадянами).

Справу розглядатиме митниця, а от незадекларовану техніку, яка, скоріш за все, переміщувалась через митний кордон України з подальшою комерційною метою, – вилучено. Остаточну її вартість визначить спеціаліст-експерт.

Категорія : Кримінал


Залишити Коментар