На Закарпатті судитимуть священника УПЦ (МП)

вересня 28 / 2023
За поширення забороненої символіки комуністичного тоталітарного режиму на Закарпатті судитимуть священника УПЦ (МП)
🟡
Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо настоятеля одного з храмів Хустської єпархії УПЦ (МП), розташованого в Тячівському районі, за фактом поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму (ч. 1 ст. 436-1 КК України).
У ході слідства встановлено, що священнослужитель, будучи прихильником комуністичного тоталітарного режиму, публічно демонстрував свою позицію в одній із соціальних мереж. Там, серед своєї кількатисячної авдиторії, він розміщував зображення з комуністичними символами, зокрема зі значком червоної зірки та військовим орденом СРСР.
Крім того, чоловік розміщував дописи, у яких вітав «С днем Великой Победы» та навіть «прикрашав» свою аватарку зображенням п’ятикутної червоної зірки.
Під час обшуків в обвинуваченого знайшли та вилучили комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності, а також матеріали та літературу проросійського характеру, яка могла використовуватися для поширення пропаганди серед населення.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ГУ Нацполіції Закарпаття за оперативного супроводу Управління СБУ в Закарпатській області. Обвинувальний акт скеровано на розгляд у Рахівський районний суд.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар