На Закарпатті затримали громадянина України, який організував канал незаконного переправлення чоловіків призовного віку з України до країн ЄС

вересня 05 / 2023
НА ЗАКАРПАТТІ ЗАТРИМАЛИ ОРГАНІЗАТОРА НЕЗАКОННОГО ПЕРЕПРАВЛЕННЯ ОСІБ ЧЕРЕЗ КОРДОН

Прикордонники спільно зі співробітниками Нацполіції затримали на околиці міста Ужгород громадянина України, який організував канал незаконного переправлення чоловіків призовного віку з України до країн ЄС.

У результаті проведення комплексу слідчих та розшукових дій, військовослужбовці відділу внутрішньої і власної безпеки по Чопському прикордонному загону задокументували спробу підкупу організатором злочину прикордонника відділу «Ужгород» за надання інформації щодо розміщення прикордонних нарядів. Заходи організовано за процесуального керівництва Закарпатської спеціалізованої прокуратури.

Правоохоронці встановили, що житель Дніпропетровської області підшуковував потенційних «клієнтів» через соцмережі, встановлював з ними контакт та пропонував послуги з незаконного переправлення останніх через українсько-словацький кордон. З цією ж метою він намагався схилити до «співпраці» прикордонників, які у зв’язку з виконанням службових обов’язків були обізнані, де і коли виставляються прикордонні наряди. Військовослужбовець вийшов на умовний «контакт» з переправником задля сприяння викриттю злочину.

Ділка затримали після надання ним частини попередньо обумовленої неправомірної вигоди в сумі 150 євро, 100 доларів США та 4520 гривень прикордоннику відділу «Ужгород». Надану інформацію він мав використати для незаконного переправлення до Словаччини двох громадян України призовного віку.

Чоловіків, які мали намір незаконно перетнути кордон, затримали в адміністративному порядку за вчинення ч.2 ст. 204-1 КУпАП "Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України". Їх помістили до спецприміщення «Оноківці» з метою встановлення особи та обставин правопорушення.

Організатора незаконної схеми затримали в порядку ст. 208 КПК України. Йому оголошено підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.332 «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України» та ч.1 ст.369 ККУ Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. Тривають невідкладні слідчі дії.
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар