Хустський райсуд не ув’язнив кадастрового реєстратора, який допоміг незаконно отримати землю в лісі вартістю 2 млн

березня 19 / 2023

У кінці 2022 року Хустський райсуд Закарпатської області призначив умовний термін кадастровому реєстратору Сергію Козіцькому, який через неналежне виконання свої службових обов’язків допоміг заявнику незаконно отримати у приватну власність 1,59 га землі у лісі.
Хустський райсуд не ув’язнив кадастрового реєстратора, який допоміг незаконно отримати землю в лісі вартістю 2 млн
Про це свідчить вирок суду.

На початку 2017 р. Козіцький був прийнятий на посаду Державного кадастрового реєстратора відділу у Міжгірському районі Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру).

Як встановило слідство, у жовтні 2019 р. до кадастрового реєстратора для держреєстрації земельної ділянки у електронному варіанті надійшла заява громадянина та проєкт землеустрою щодо відведення у власність цьому громадянину землі площею 1,59 га для ведення особистого селянського господарства. Ділянка розташована в межах населеного пункту, урочище «Стаї» с. Пилипець Міжгірського району.

Водночас, як з’ясувалося, земельна ділянка, яка підлягала виділенню громадянину у приватну власність, виділялася у контурі 1457 площею 2,6 га, у якому розташований ліс.

Згідно з матеріалами лісовпорядкування 2016 р., ця ділянка виділена громадянину з земель за цільовим призначенням - лісогосподарське призначення виділ №5 квартал №54 Пилипецького лісництва ДП «Верхньогірське ЛГ». Ця земля до 2016 р. використовувалася для ведення лісового господарства філією «Міжгірське лісове агропромислове господарство ДП «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств».

Тим не менш, у кінці 2019 р. кадастровий реєстратор вніс відомості до програмного забезпечення державного земельного кадастру, сформував земельну ділянку, яка передається у приватну власність для ведення особистого селянського господарства з категорії земель «сільськогосподарського призначення», скріпивши вказану інформацію особистим підписом та особистим цифровим підписом. Цій ділянці був присвоєний кадастровий номер 2122485200:09:001:0164 площею 1,59 га. Після чого було надано витяг з Державного земельного кадастру.

29 квітня 2020 року право власності на дану земельну ділянку було зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно громадянином, що звертався до Козіцького.

Ринкова вартість земельної ділянки за кадастровим номером 2122485200:09:001:0164 площею 1,59 га, наданої у приватну власність для ведення особистого селянського господарства, станом на час реєстрації права власності становила 2 млн грн.

Таким чином, Козіцький неналежно виконав свої службові обов'язки, не перевірив відповідність документів вищезазначеного проєкту землеустрою вимогам законодавства, хоча мав таку можливість, і відповідно, не відмовив у реєстрації ділянки, хоча повинен був це зробити.

В результаті кадастровий реєстратор допустив відчуження земельної ділянки з земель державної власності, які відносяться до земель лісогосподарського призначення та перебувають у постійному користуванні ДП «Верхньогірське ЛГ». Тобт, Козіцький допустив неналежне виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тим самим вчинивши кримінальне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 367 КК України.

У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину.

В результаті суд призначив Козіцькому покарання у виді позбавлення волі на 2 роки з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади та місцевого самоврядування на рік, та звільнив його від відбування основного покарання з випробуванням, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину.

Згідно з даними Судової влади, рішення набрало законної сили.
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар