Закарпатка переказала віртуальному коханому 160 тисяч гривень, а він зник

вересня 29 / 2022



Епоха соціальних мереж дає можливості закарпатцям більше знайомитись, знаходити партнерів, створювати нові стосунки та сім’ї. Нині молодь часто знайомиться саме через інтернет. Багато родин створюється саме завдяки віртуальним знайомствам, але й чималий відсоток сімей через ці ж причини руйнується. Олена із Виноградова також знайшла, як вона вважала, шалену любов через одну із відомих соціальних мережі. Але за кілька місяців листування, за повідомлення з гарними словами і задоволення від них поплатилася великою сумою грошей. Жінка поділилася своєю історією із «Карпатським об’єктивом», аби застерегти інших довірливих землячок від подібного шахрайства.


У пошуках «жіночого щастя»
Олена просить не називати свого прізвища, бо є матір’ю-одиначкою і виховує двох неповнолітні донечок. Із чоловіком вона розлучилася п’ять років тому. Із того часу одна, а він у Чехії створив нову родину. Мріяла про сімейне щастя і сама закарпатка, але через біль і образи довго не підпускала до себе жодного представника сильної статі, уникала знайомств навіть у соцмережах.

«Моє життя не було легким, – каже вона «Карпатському об’єктиву». – У 18 вийшла заміж. У 19 вже стала мамою. Ще через рік – вдруге. Чоловік був старшим за мене на 18 років. Часто випивав. Я терпіла, поки могла, а далі подала на розлучення. У батьків свій бізнес, вони допомагали і допомагають мені матеріально й тепер. Хоча зараз працюю і сама у їхній компанії. Донькам 13 і 12 років. Ніби потреби ні в чому і не маю, але жіночого щастя – також».

Як переконує закарпатка, у незнайомця з соцмережі вона закохалася дуже швидко, бо він говорив такі лагідні слова, яких вона ніколи у житті не чула раніше.

«Майкл попросився в друзі і я подивилася, звідки він. Із арабських країн ніколи нікого не додаю. У нього у профілі було вказано – США. На світлині- неймовірно привабливий чоловік років 40 у військовій формі. Я його додала. Представився офіцером, писав, що зараз на службі у Сирії, але скоро його контракт закінчується. Дуже хотів побачитися зі мною. Ми багато спілкувалися, точніше переписувалися. Він ніколи не телефонував, запевняв, що не можна, бо робота у нього надсекретна. Я вірила. Стільки гарних слів на мою адресу не було сказано ніким ніколи. Це мені дуже подобалося, просто літала на крилах щастя. Думала, що наші почуття взаємні, адже Майк переконував, що хоче зі мною одружитися і запрошував жити до США. Але спочатку хотів приїхати, познайомитися з дітьми, привезти їм подарунки. Я хвилювалася, як дівчата його приймуть, але сподівалася, що все буде добре, бо ж таку людину не полюбити, як гадала, просто неможливо. Кожен вечір ми листувалися по кілька годин. Та одного разу трапилося дещо таке, що у мами викликало підозру. Він сказав, що його змушують підписати контракт ще на 3 роки, але він цього не бажає, а аби відкупитися, потрібно 7 тисяч доларів. Я стільки не мала, тому попросила у мами. Вона віддавала неохоче, радила уважніше придивитися до нього, бо в американській армії корупції бути не може. Звісно, мені здавалося, що все це її зайві перестороги і не повірила. Гроші я переказала наступного ж дня. Кілька днів Майкл готувався зі мною на зустріч і «сяяв від щастя», називав мене своєю рятівницею, янголом, жінкою свої мрії. Я з нетерпінням очікувала, що він скоро приїде. І вже ніби мій американець зібрався в дорогу. Утім через кілька днів написав хтось із іншого акаунту, представившись другом Майкла й розповів, що чоловік потрапив у страшну аварію і йому потрібна термінова операція. Назвав суму, від якої в мене очі вилізли на потилицю. Правдами і не правдами мені вдалося умовити батьків дати мені гроші. У загальному я переказала своєму віртуальному коханому, якого я не бачила жодного разу в житті 160 тисяч гривень. А потім він просто зник. Невідомо хто сповістив мене, що під час операції Майкл нібито помер. Тільки тоді до мене дійшло, що все це – велика спланована шахрайська схема, гра на почуттях, на найсвятішому, що є в серці людини», – зі скорботою запевнила Олена.

До поліції молодиця не зверталася, бо переконана, що життя – бумеранг і винуватець все одно понесе покарання.. якщо не тут, на землі, то вище, там, у Бога… однак жінка радить закарпаткам дуже ретельно придивлятися до нових віртуальних знайомих і не поспішати переказувати їм гроші, бо таких, як її Майкл у інтернеті може бути дуже багато.

«Любовні» злочини не поодинокі
За словами начальника відділу протидії кіберзлочинам у Закарпатській області Карпатського Управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України Михайла ТАНЧИНЦЯ, у «любовній» сфері також трапляються злочини. І закарпатки теж стають жертвами шахраїв.

«На жаль, такі випадки у нашому краї бували і в попередні роки, – каже він. – Розповім про один із них. Жінка з Ужгородського району через Western Union переказала невідомому чоловікові, у кого закохалася, велику суму грошей. Цікаво, що при цьому вона навіть позичила кошти у знайомих, бо стільки сама не мала. Коли зрозуміла, що її ошукали, звернулася до поліції. З’ясувалося, що шахрай не з України, більше того, він перебував у міжнародному розшуку, тобто ошукав далеко не одну молодицю. Його знайдено. Але чи отримає назад вона свої гроші – це вже інше питання. Найчастіше до «залицянь» через інтернет вдаються нігерійці. Вони шукають забезпечених і одиноких жінок з Європи, Канади та США, при цьому позиціонуючи себе як американці. У цьому немає нічого дивного. Надсилають жертвам вони чужі фото, а спілкуються англійською вільно, бо Нігерія – англомовна країна. На Україну вони не дуже націлені, бо ми не є багатою країною, але все ж жертви трапляються і серед наших жінок», – розповів він.

Чому жінки шукають любов у інтернеті?
Бути коханою хочеться кожній людині. Це – природне бажання. Але чому закарпатки у пошуках щастя вирушають у кіберпростори, а не знайомляться в інших місцях?

Ужгородська психологиня Іветта Конолош переконана, що це – наслідок сучасного життя і цілком нормальне явище.

«Локдауни, війна, відсутність грошей вдарили по життю людей. І раніше інтернет був майданчиком для знайомств. А в останні роки – й поготів. У якісь розважальні заклади ходить невеликий відсоток людей. Переважно добре матеріально забезпечених, інші – «зависають» у соціальних мережах. Крім того, тепер деякі наші землячки активно відповідають на послання іноземцям, з надією знайти тепле «місце під сонцем» чи для себе, чи для всієї своєї родини, особливо коли мова йде про матерів, які виховують малечу самі. Хочеться впевненості у завтрашньому дні, стабільності і фінансового благополуччя, а ще більше – кохання. І не треба таке засуджувати. Це – звичайні природні потреби як жінок, так і чоловіків», – запевняє вона.

На думку пані Іветти, у реальному житті багато людей мають безліч комплексів, а у соцмережах вони більш розкуті, та це має водночас і негативні наслідки.

«Ми не знаємо, із ким маємо справу, – каже «Карпатському об’єктиву» психологиня – Часто наші співрозмовники приписують собі такі якості, про які лише мріють. Цим іноді грішимо і ми самі. Тож навіть, якщо стосунки складуться добре і пара утворить родину, немає гарантії, що щастю не завадять розбіжності, коли вони будуть разом. Очікування можуть розійтися з реальністю. Інша справа, що можна натрапити на дуже недобросовісну людину і навіть закохатися… не у саму людину, а у образ, який вона створила довкола себе. Але якщо вже ви потрапили у халепу і зрозуміли це, постарайтеся не панікувати, звертайте увагу на підказки інших, подруг, близьких. Не думайте, що вони вам заздрять чи бажають зла, ймовірно, просто дивяться на речі під іншим ракурсом, не закохано, як ви. Якщо вас навіть ошукали, це – не кінець світу. Гроші – поняття наживне, та й навіть розбите серце із часом загоїться!».

Як впізнати шахрая?
Схем у шахраїв дуже багато, усі варіанти описати нереально. Але вас має насторожити, якщо людина відмовляється виходити на відеозв’язок, при чому постійно. Якщо через короткий час після знайомства у вас просять матеріальної підтримки. Жоден чоловік, який кохає жінку, не буде в неї клянчити гроші. Він скористається іншими шляхами пошуку коштів навіть якщо в нього проблеми. Це ж стосується і жінок, які шукають «спонсорів». Перевіряйте, чи реальні фото вам надсилають. Часто шахраї беруть їх із чужих сторінок, або навіть сайтів. Зараз здійснити перевірку світлин може кожен через Google. Звертайте увагу, скільки знімків самого співрозмовника на його сторінці у соціальній мережі. Якщо мало – це теж ненормально. Якщо фото модельної зовнішності – не гарантія, що світлини саме цієї людини. Нерідко шахраї виманюють жертву спілкуватися за межі самої соцмережі, бо їхні сторінки блокують. Також вони зазвичай кажуть, що перебувають на військовій службі у іншій країні, або працюють лікарями. Швидко починають говорити про свої почуття, хочуть ніби побачитись, але тут виникають труднощі… пов’язані з грошима.

Одним словом, будьте пильними і уважними. Не піддавайтесь на провокації зловмисників!

Марина АЛДОН
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар