Прокуратура звернулася із позовом до суду через неправомірні дії обласного управління Держгеокадастру на полонині Боржава

листопада 28 / 2020

Закарпатська обласна прокуратура подала позовну заяву до Господарського суду Закарпатської області щодо визнання неправомірними дій Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області та одного з підприємств краю. Позов заявлено в інтересах держави в особі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

У документі, зокрема, містяться вимоги щодо визнання недійсними та скасування наказів щодо зміни цільового призначення землі та надання земельних ділянок в оренду, визнання недійсними договорів оренди.

Йдеться про земельні ділянки, розташовані на полонині Боржава. Встановлено, що упродовж грудня 2017 - липня 2018 років посадовці обласного управління Держгеокадастру змінили цільове призначення 53 земельних ділянок загальною площею більше 42 га та вартістю 19,5 млн грн. Надалі ці землі надано в оренду для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єкту енергогенеруючого підприємства.

При цьому відповідним органом державної влади не враховано той факт, що всі надані в оренду земельні ділянки розміщені у межах території Смарагдової мережі (Emerald Network), яка знаходиться під охороною Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі 1979 року. Збереження цих територій є зобов’язанням України перед Радою Європи в рамках Бернської конвенції та Європейським Союзом в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Варто додати, що вказана територія є й ареалом проживання рідкісних видів тварин та зростання рідкісних видів рослин, занесених до Червоної книги України, що є безумовною підставою для оголошення цієї землі об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення.

Однак, органами Держгеокадастру відповідні землі безпідставно віднесено до земель сільськогосподарського призначення, а вимоги закону щодо порядку зміни цільового призначенням та вилучення особливо цінних земель не дотримано.

Задля збереження унікальних природних ландшафтів Боржавських полонин обласною прокуратурою і було застосовано представницькі повноваження й подано до суду відповідний позов.Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури
Категорія : Кримінал


Loading...
загрузка...Залишити Коментар