Митний улов на кордоні з Угорщиною: не задекларований дороговартісний косметичний препарат і «Ауді А6» з тютюновим тайником

жовтня 19 / 2020

Цими днями на митних постах «Тиса» і «Вилок» Закарпатської митниці інспектори-пошуківці спільно з робочою групою Департаменту протидії митним правопорушенням та контрабанді Держмитслужби, і прикордонниками вилучили не задекларований та прихований товар, і автомобіль «Ауді А6», - загальною вартістю 380 тис грн.
У першому випадку 52-річний житель м.Чернівці, повертаючись з країн Євросоюзу через українсько-угорський кордон, у «червоному коридорі» митного поста «Тиса» намагався уникнути оподаткування на дороговартісний товар – 140 упаковок професійного косметичного препарату для пілінга шкіри «PQAge Evolution Plus», торгівельної італійської марки «Promoitalia». В Інтернет-мережі 14 упаковок зазначеного товару коштує майже 500 доларів, тож 140 упаковок – близько 5 тисяч доларів, а це перевищує дозволені законодавством для переміщення через кордон товару до 500 євро.
Тож, не заявивши за встановленою формою точних відомостей про ввезення в Україну товару, який в даній кількості підлягає обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню, відносно водія складено протокол за статтею 472 Митного кодексу України. Остаточну вартість вилученому товару надасть експерт.
В іншому випадку 26-річний житель м.Ужгород, виїжджаючи з України на легковому автомобілі марки «AUDI A6», на митному посту «Вилок» у «зеленому коридорі» заперечував наявність у нього будь-яких товарів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню чи переміщуються з приховуванням від митного контролю.
Та митники провели перевірку іномарки у боксі поглибленого огляду були і виявили приховані від митного 280 пачок сигарет з акцизними марками України торгової марки «Philip morris». Кмітливий молодик приховав сигарети у металеві пороги чотирьохколісного «німця».
- Доступ до виявлених тютюнових виробів став можливим після демонтажу передніх сидінь автомобіля шляхом відкручування чотирьох болтів на кожному; пластмасових декоративних накладок на стійках та порогах авто, які кріпились на пластмасових кліпсах; ковроліну з підлоги; пластмасових труб пічки; металевої пластини квадратної форми розміром 10х10см, приклеєної бітумним матеріалом до металевого порогу та відсовуванням ще однієї металевої пластини в бік, - розповідають інспектори-оперативники управління забезпечення та протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці Держмитслужби.
За словами ужгородця, придбав та приховав сигарети з метою перевезення сигарет до Угорщини та реалізації за вищими цінами.
Таким чином, він вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ, які попередньо піддавалися розбиранню та монтажу, з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Вартість вилучених сигарет майже 10 тис грн, а «AUDI A6» 2007 р.в. - близько 190 тис грн.

Категорія : Кримінал


Залишити Коментар