Польща не Рай тільки 11% українських заробітчан готові там залишитися жити

червня 07 / 2018
Польща не Рай тільки 11% українських заробітчан готові там залишитися жити

Переважна більшість українських трудових мігрантів, 73%, не мають наміру залишатися жити в Польщі. Таке бажання декларують лише 11% українських заробітчан, які перебувають у Польщі.

Про це йдеться в дослідженні «Барометр трудової міграції» в першому півріччі 2018 року, підготовленому компанією Personel Service.

«11% працівників з України, які працювали в Польщі, думають про те, щоб на постійно поселитися в Польщі, 15% ще не знають, чи в майбутньому приймуть таке рішення, і 3/4 українців сприймають перебування в Польщі як тимчасове, що означає: після завершення праці вони хочуть повернутися на батьківщину», – підкреслюється у дослідженні.

Про купівлю житла в Польщі думають 3% українців, які коли-небудь працювали в Польщі, а 0,5% декларують, що вже мають квартиру чи будинок у Польщі. Крім того, 3% українців, які працюють у Польщі, хочуть відкрити в Польщі свою фірму.

Найчастішими причинами, чому українські трудові мігранти обирають Польщу, є: географічна близькість (53,3%), зарплата (44%), низький мовний бар’єр (33,8%), а також наявність близьких, які вже працюють у Польщі (30%).
Наразі поляки думають,як заохотити більше українців залитися на постійне місце проживання та як «витягти» з України, більш кваліфіковані кадри.
Додамо, що згідно статистичних даних в останні роки з Польщі виїхало близько 2.5 мільйонів поляків переважна більшість яких більше 1-го мільйона живе у Великобританії і додому повертатися не збираються.
Категорія : Світ
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...