9-річній дівчинці відрізали голову

жовтня 20 / 2017
9-річній дівчинці відрізали голову

Ізраїльські лікарі з лікарень «Шнайдер» і «Бейлінсон» провели унікальну 12-годинну операцію, під час якої відрізали і пришили назад голову 9-річній дівчинці.

Як повідомляє «Вести. Ізраїль», за словами керівника операційної бригади, фахівця у галузі нейрохірургії хребта, професора Еяля Іцхаєка, ця операція була однією із найрідкісніших у світі.

Ця історія почалася два місяці тому, коли батько обійняв 9-річну Тару Аамар і виявив дивне утворення у її шиї. Звернулися до лікарів, виявилося, що це вкрай небезпечна пухлина, з дуже складним анатомічним розташуванням — на другому шийному хребці.

Для проведення операції, в зв’язку з її безпрецедентною складністю (до сих пір у всьому світі проведено лише кілька подібних втручань) була зібрана велика команда лікарів: нейрохірургів, отоларингологів, пластичних і щелепно-лицевих хірургів та анестезіологів.

За словами професора Еяла Іцхаєка, завідувача відділенням спінальної хірургії лікарні «Бейлінсон», який очолив операційну бригаду і підготував план хірургічного втручання, основна складність полягала в тому, що пухлина займала весь 2-й шийний хребець (цей хребець, званий також axis, тобто вісь, дійсно є віссю, завдяки якій людина може повертати голову з боку в бік. — Ред.). Ця область багата судинами, що йдуть до спинного мозку і стовбура головного мозку. Тому під час операції спочатку довелося видалити з пухлини всі кровоносні судини, оголити спинний мозок і тимчасово від’єднати його від хребта на ділянці між першим і третім хребцями.

Таким чином, голова виявилася практично відокремленою від тіла. З’єднання здійснювалося лише за допомогою металевої пластини, прикріпленою болтами до хребта і основи черепа.

Потім хірурги повністю видалили пухлину, що поширилася майже до основи черепа, і поставили на місце видаленої ділянки виготовлений в США методом тривимірного друку протез, який з’єднав хребет з черепом і прикрив спинний мозок. Протез закрили ділянкою м’язів з артерією і веною для відновлення кровообігу спинного мозку. На останньому етапі операції дівчинці наділи корсет, який з’єднує череп з іншим тілом. Робота зайняла довгих 12 годин.

Батьки юної пацієнтки дуже хвилювалися, бо знали, що операція дуже складна і небезпечна, але все завершилося успішно, за що вони безмежно вдячні лікарям. Дівчинка йде на поправку, її вже перевели з відділення інтенсивної терапії в хірургічне відділення дитячої лікарні «Шнайдер». Тарі ще чекає тривалий період реабілітації, але головна небезпека залишилася позаду.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...