У Тихому океані раптово зникли вісім островів

вересня 08 / 2017
У Тихому океані раптово зникли вісім островів
Через підвищення рівня води в Тихому океані зникли, принаймні, вісім невеликих островів. До такого висновку прийшли австралійські вчені.
Так, Патрік Нанн з колегами з університету Sunshine Coast проаналізували супутникові знімки і поспілкувалися з місцевими жителями. Увагу вчених привернув острів Понпеї – один із найбільших атолів Мікронезії. Він оточений великою кількістю дрібних островів, частина з яких є населеними. Вчені прийшли до висновку, що, як мінімум, вісім островів з оточення атола Понпеї зовсім недавно зникли під водою.
За словами місцевих жителів, ці острови стали зникати, приблизно, сто років тому, як мінімум, два з них були заселені. "Це перші місця на Землі, які зазнали справді високих темпів підйому рівня моря, тому їх доля дає цінне розуміння того, що може статися. Але ми вважаємо, що є велика різноманітність відповідей – не кожен острів буде йти під воду", – заявив океанолог Саймон Альберт.

Відзначається, що, в середньому, рівень світового океану піднімається на 3 мм за рік через глобальне потепління, але в західній частині Тихого океану він росте швидше через циклічні вітри.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...Залишити Коментар