"Румунія, прокинься!" В країні поновилися багатотисячні антикорупційні протести

березня 06 / 2017
"Румунія, прокинься!" В країні поновилися багатотисячні антикорупційні протести

Тисячі жителів Румунії увечері в неділю, 5 березня, вийшли на антикорупційні демонстрації в декількох містах країни.

Учасники демонстрацій знову звинуватили правлячу Соціал-демократичну партію в перешкоджанні боротьбі з корупцією. У Бухаресті, за оцінками ЗМІ, близько 10 тисяч осіб пройшли маршем від будівлі кабінету міністрів до будівель конституційного суду і антикорупційного комітету прокуратури. Протестні акції меншого масштабу пройшли і в інших містах країни.
Демонстранти висловлювали солідарність з антикорупційним комітетом і вимагали деполітизації конституційного суду. Як передає агентство AP, учасники маршу в Бухаресті свистіли і дули у вувузели, розмахували прапорами Румунії і США і вигукували "Румунія, прокинься!" і "Ми хочемо справедливості, а не корупції!".
Як пише агентство dpa, конституційний суд розкритикував антикорупційний комітет за розслідування відносно міністерства юстиції, в рамках якого пройшли обшуки і допити. Критики уряду також оцінили дії антикорупційного комітету як надмірні.
Як відомо, протести в Румунії не вщухають після того, як уряд ухвалив постанову з поправками до кримінального кодексу та інших законів, які передбачали можливість для корупціонерів уникнути відповідальності.
Через цю постанову в країні відбулися одні з наймасовіших в її історії мітингів, в результаті яких міністр юстиції Румунії Флорін Іордаче подав у відставку. І хоча на початку лютого румунський уряд прийняв рішення скасувати постанову, а на минулому тижні це рішення було підтримано парламентом, протести, хоча і з меншою силою, тривають.
Категорія : Світ
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...