Учені зробили несподіване відкриття про життя на Марсі

січня 27 / 2017
Учені зробили несподіване відкриття про життя на Марсі

Астробіологи з університету Арканзасу закінчили експеримент, під час якого довели, що деякі мікроорганізми могли б жити на Марсі.
Експеримент, який моделював марсіанські умови в земній лабораторії, тривав рік, пише Engadget.

Вчені почали експеримент після того, як зонд Curiosity виявив присутність метану на Червоній планеті. Велика частина метану на Землі виробляється живими організмами, і лідер команди дослідників Ребекка Міккол заявила, що "те ж саме може бути чинним для Марса".

Мікроорганізми, які називаються метаногенами, обходяться без кисню і не потребують фотосинтезу, тому, теоретично, могли б пристосуватися і до непростих умов Марса, якщо б жили не на його поверхні, а в грунті.

Вчені помістили метаногенів в умови, максимально наближені до марсіанських – з низьким тиском і температурою, а також із сильним впливом ультрафіолетового випромінювання. Слабкі мікроби вмирали вже через три дні, найстійкішим вдавалося протриматися в таких умовах до трьох тижнів.

Попри успіх дослідження, Міккол зазначає, що метан на Марсі все ж може мати і вулканічне походження. Дослідження показало лише можливість життя земних бактерій в умовах Марса.
Категорія : Світ
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...