NASA показало вражаючу знахідку на Церері

грудня 16 / 2016
NASA показало вражаючу знахідку на Церері
За допомогою ядерного спектрографа міжпланетної автоматичної станції Dawn вчені NASA визначили, де саме на поверхні карликової планети Церери і в її надрах можна відшукати воду.
Про це йдеться в повідомленні фахівців місії, розміщеному на сайті аерокосмічного управління США.

За словами експертів, під час обльоту найбільшого об'єкта в поясі астероїдів, який був виявлений між орбітами Марса і Юпітера, зонд склав карту розподілу на поверхні космічного об'єкта різних елементів: від водню до заліза і калію.

З'ясувалося, що водню найбільше в приполюсових зонах і в помірних широтах, що, як вважають вчені, є свідченням того, що Церера поступово втрачає воду на екваторі.

Також аналітики припустили, що лід може бути захований під поверхнею карликової планети – на глибині близько метра в екваторіальних областях і практично відразу ж під шаром пилу на полюсах. Лід на карликовій планеті заповнює тріщини в глинистому ґрунті, а пара і частинки льоду вивергаються з крижаних вулканів.Згідно з висновками іншого дослідження, яскраві світлі плями на затіненій стороні Церери – це замерзлі озера на дні ударних кратерів.

Церера відкрита в 1801 році. Діаметр космічного об'єкта становить 950 кілометрів, що робить його найбільшим небесним тілом в поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера. Планета приблизно на третину складається з льоду. У 2006 році об'єкт зарахували до класу карликових планет.
Категорія : Світ
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...