"Чесні вибори" в Держдуму: Путін знову розігрує сценарій 1999 року, який привів його до влади

вересня 19 / 2016
Парламентські вибори в Росії не змінять розстановку сил в Державній Думі. Все одно партія Володимира Путіна "Єдина Росія" буде домінувати, маючи за опонентів три "опозиційні" політичні сили, якими керує Кремль.

Але все одно це були важливі вибори, оскільки вони стали тестом перед президентськими, які намічені на 2018 рік. Про це на сторінках Gazeta Wyborcza пише оглядач Вацлав Радзивинович.
"Чесні вибори" в Держдуму: Путін знову розігрує сценарій 1999 року, який привів його до влади

Він зауважує, що щось подібне вже відбувалося в Росії в грудні 1999 року. Зібрана на швидку руку під тодішнього прем'єр-міністра Володимира Путіна "партія влади" під назвою "Єдність" виявилася цілком успішною. Її результат був скромніший, ніж у комуністів, але все-таки вище, ніж у головного ворога Кремля - партії "Вітчизна - Вся Росія". А через два тижні після цього президент Борис Єльцин пішов у відставку, і потрібно було швидко обрати нового президента. Тому вибори перенесли з червня на березень.

Вибори в Думу стали тоді тестом, результати якого виявилися позитивними для Кремля. Він показав, що "спадкоємець трону" ще кілька місяців тому нікому не відомий Володимир Путін якраз на хвилі популярності, якої слід швидко скористатися. Зараз оглядачі теж повторювали, що Кремль намагається, щоб якомога менше людей прийшли голосувати. Тому що тоді голоси бюджетників, лояльних до влади, матимуть більший вплив на результат. У 2011 році явка склала 60,2%. А вчора в Новосибірській області на дільниці прийшли лише 32% виборців, в Іркутській області - 29%. Дуже мало людей прийшли голосувати в Москві і Санкт-Петербурзі, де найнижча підтримка влади.

Найактивніше голосували заздалегідь проінструктовані жителі сіл і кавказьких автономій. Зокрема, в Чечні Рамзан Кадиров збирав бажані для "партії влади" результати радянськими методами, силою організувавши явку понад 90%. "Здається, механізм" керованої демократії "працює. Можна подумати і про прискорення виборів президента, про що останнім часом багато говорять в Москві", - пише оглядач.

Він передбачає, що, з огляду на сценарій 1999 року, Путін може піти на вибори вже в 2017 році і не виключено, що Кремль вже виділив на це гроші, які у нього ще поки не закінчилися. Видання Financial Times писало, що пригнічені жителі Криму апатично поставилися до російських виборів. Представники самопроголошеної "влади" в Криму закликали жителів прийти на дільниці і ще раз "виступити проти Києва і Вашингтона", зміцнивши на анексованому півострові влади російської правлячої партії "Єдина Росія". Але це мало кого мотивувало.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...