Українці, які проживають в Італії, можуть без іспитів обмінювати водійські права

травня 30 / 2016
Українці, які проживають в Італії, можуть без іспитів обмінювати водійські права

З 29 травня набула чинності угода про взаємне визнання та обмін посвідчень водія, підписана урядами України та Італії в листопаді 2015 року. Про це повідомляє керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

"Крім очевидних переваг для наших громадян, які проживають в Італії, це ще й суттєва економія грошей, так як процес підготовки та складання іспитів на посвідчення водія обходився б в круглу суму (близько 1000 євро)", - зазначає Криклій.

Відтепер громадяни України, які легально проживають в Італії з офіційним місцем реєстрації (на момент подачі заявки менш ніж 4 роки), зможуть обміняти українські права на італійський зразок без здачі практичних та теоретичних екзаменів.

Процедуру обміну описує глава департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції МВС Мері Акопян: "В Італії необхідно звернутися у територіальний підрозділ Інспекції цивільного автомобільного руху і транспортного забезпечення Motoriazzazione Civile, за місцем реєстрації. Вони подають запит до ГЦС МВС про дійсність українського посвідчення, і після підтвердження обмінюють на італійський варіант".

Як повідомляють посадові особи, незабаром МВС дасть онлайн-доступ до Єдиного державного реєстру, щоб консульські установи в режимі реального часу могли перевірити законність документа за кілька хвилин, тоді як зараз, з використанням дипломатичної пошти, цей процес займає до двох місяців. Повернувшись в Україну, можна в зворотному порядку обміняти італійські права на українські.

Залишається в силі також можливість керувати транспортним засобом з українським посвідченням протягом одного року з моменту реєстрації місця проживання.

Громадяни, які не підпадають під дію угоди, повинні будуть йти за встановленою досі процедурою. Для італійських громадян процедура така ж.

Раніше управління автомобілем з іноземним водійським посвідченням для тих, хто постійно проживає на території Італії було можливо, але лише протягом 1 року після отримання виду на проживання. Потім необхідно було складати іспити й отримувати водійське посвідчення Італії.

Українці в Італії є однією з найбільших діаспор. За офіційними даними, в країні проживає близько 300 тисяч українців.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...Залишити Коментар