70-річна індійка вперше стала мамою

травня 11 / 2016
70-річна індійка вперше  стала мамою

70-річна Дальїндер Каур та її 79-річний чоловік Мохіндер Сінгх Гілл вперше стали батьками у дуже поважному віці. Пара перебуває у шлюбі вже 46 років, однак це їхня перша вдала вагітність.

Жінка народила здорового хлопчика на ім'я Арман після двох років лікування від безпліддя у клініці планування вагітності у північній області Індії Гар'яні. Дитина народилася місяць тому.

Для запліднення лікарі обрали донорську яйцеклітину. Жінка, яка, ймовірно, є найстарішою породіллю у світі, не може надати сертифікат про свій вік, бо не має його. Однак така ситуація для країни є типовою.

Навіть за фотографією родини можна зрозуміти, що "молоді" батьки є людьми похилого віку. Натомість у чоловіка є документи, котрі підтверджують, що він народився 12 квітня 1937 року. 70-річна мати розповідає, що вони з чоловіком вже майже втратили надію мати власну дитину, і потерпали від осуду у країні, де безпліддя досі вважається чимось на кшталт прокляття від Бога.

“Бог почув наші молитви. Тепер я відчуваю, що моє життя сповнене сенсу. Я доглядаю за малюком сама. Я відчуваю наплив енергії. Мій чоловік дуже уважний і допомагає так, як тільки може", — розповіла Дальїндер Каур.
Хлопчик народився здоровим, його вага становила 2 кг.

“Коли ми побачили рекламу штучного запліднення, ми подумали, що треба спробувати, бо я так хотіла мати власну дитину," - каже мати новонародженого.

Власник клініки вже практикував успішне лікування безпліддя літніх подружніх пар: у 2008 році одна з його пацієнток народила трійню у 66 років, ще одна жінка, Райо Деві Логан, вперше народила дівчинку у 70 років.

Лікар каже, що батьки новонародженого Армана намагалися народити власну дитину, проте не змогли і у 1980 році усиновили хлопчика, однак він поїхав навчатися до США і не повернувся на батьківщину. Фахівці спочатку сумнівалися, чи варто допомагати жінці такого поважного віку завагітніти, однак вони обстежили її та виявили, що ризик для її здоров'я не більший, ніж ризик молодих жінок.

За законами Індії, люди старші за 45 років не мають права усиновлювати дітей.

70-річна матір розповіла пресі, що усі навколо висловлюють їй стурбованість через її поважний вік.
“Люди кажуть, що буде з сином, коли ми помремо. Однак ми справді віримо у Господа, він про все подбає", - каже вона.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...