Молдову сколихнули акції протесту

вересня 06 / 2015
Молдову сколихнули акції протесту

Два антиурядових мітинги проходять в центрі Кишинева в неділю - один на площі Великих національних зборів, а інший - біля пам'ятника Воїну-визволителю.
На центральній площі столиці мітинг організований громадянської платформою "DА" (Demnitate si adevar - "Гідність і справедливість). Тут зібралося кілька тисяч осіб, передає кореспондент Sputnik з місця подій.
Організатори стверджують, що надійшло вже понад 10 000 чоловік.
Люди тримають в руках румунські триколори, а прапорів з державною символікою Молдови набагато менше.
Основні гасла протестуючих "Геть олігархів!", "Уряд у відставку!", "Поверніть нам країну!". Організатори закликають до тиску на властей через громадські рухи та мирні, але рішучі протести.
Учасники протесту виступили з критикою прокуратури та судової системи республіки. Демонстранти відзначили гнітючий стан національної економіки, а також той факт, як влада витрачають бюджетні кошти.
Один з виступаючих закликав мітингувальників не покидати площу, поки влада не виконає всі вимоги.
Напередодні акції, ряд фермерських організацій також оголосили про приєднай до протестів у Кишиневі. Аграрії звинуватили властей в бездіяльності при вирішенні проблем аграрного сектора.
Учасники ще одного антиурядового мітингу зібралися біля будівлі Академії наук Молдови. Їх близько 100 осіб. Організатор акції екс-депутат-комуніст Григорій Петренко.
Вимоги протестувальників аналогічні з гаслами платформи DA, крім уніоністські риторики.
Платформа DA об'єднує декілька громадських організацій, політологів, громадських діячів, які поділяють різні політичні погляди. Серед них є і прихильники об'єднання Молдови з Румунією.
У травні і червні DA провела масові мітинги в центрі Кишинева, протестуючі вимагали боротьби з корупцією та відставки уряду. Відмінна риса руху в тому, що у нього немає конкретних лідерів. Учасники платформи заявляють, що влада країни підпорядковані олігархічним колам і імітують процес євроінтеграції.
Категорія : Світ
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...