У Росії дозволили вільне використання нацистської свастики

квітня 15 / 2015
 У Росії дозволили вільне використання нацистської свастики

У Росії вирішили, що публічна демонстрація свастики не підпадає під поняття «пропаганди нацизму», а тому є дозволеною. Відповідний юридичний коментар опублікований 15 квітня на сайті Роскомнадзора – офіційного держоргану, покликаного контролювати ЗМІ і поведінку росіян в інтернеті.

15 квітня на сайті Роскомнадзору був опублікований юридичний аналіз російського закону «Про протидію екстремістської діяльності», з якого випливає, що публічна демонстрація нацистської символіки не є тотожною пропаганді нацизму, а отже є допустимою.

«При підготовці даної норми федерального закону законодавці використовували для зв'язки понять «пропаганда» і «публічне демонстрування» сполучник «і». Тобто поняття не просто перераховуються, вони граматично з'єднані між собою. Порядок їх вживання такий, що термін «пропаганда» знаходиться в сильній, пріоритетній позиції по відношенню до терміну «публічне демонстрування», – йдеться у повідомленні Роскомнадзору. – Лінгвістично це означає, що сама по собі публічна демонстрація нацистської атрибутики чи символіки без мети пропаганди не є проявом екстремізму… і визнається допустимою».

У повідомленні окремо зазначається, що нацистська символіка «не може бути використана з метою образи радянського народу, для популяризації ідей нацизму, теорії расової переваги, виправдання військових злочинів фашистів», хоча і не зрозуміло як публічна демонстрація нацистської атрибутики може не ображати, наприклад, російських ветеранів війни.

Нагадаємо, що Роскомнадзор карає російські ЗМІ за публікації, скажімо, про український «Правий сектор», вважаючи цю організацію екстремістською (як і УПА чи УНА-УНСО), а також блокує на території Росії доступ користувачів до цілої низки російських опозиційних сайтів. Керівництво Роскомнадзору уже заявляло про можливість блокування на території Росії таких популярних міжнародних соцмереж як Facebook чи Twitter, де вільно поширюється небажана на російського уряду інформація. Окрім того, Роскомнадзор намагається впливати і на українські ЗМІ, домагаючись вилучення публікацій, скажімо, про прихильників федералізації у Сибіру.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...Залишити Коментар