Пілот літака, що розбився в Альпах, навмисне спричинив авіакатастрофу, - французька прокуратура

березня 26 / 2015
Пілот літака, що розбився в Альпах, навмисне спричинив авіакатастрофу, - французька прокуратура

Катастрофа авіалайнера A320 авіакомпанії Germanwings, що летів 24 березня з Барселони до Дюссельдорфа, сталося з вини другого пілота, вважає прокуратура Марселя. Як повідомила радіостанція Deutsche Welle з посиланням на слова прокурора Бріса Робена, 28-річний пілот Андреас Любіца свідомо активізував зниження аеробуса на небезпечній гірській ділянці маршруту.

За словами прокурора, другий пілот зробив відразу кілька свідомих дій, що призвели до катастрофи. «Після того як капітан судна передав йому керівництво польотом і вийшов з кабіни, Андреас Любіца замкнув двері і ввів у дію автоматичний механізм зниження», – повідомив Робен, пославшись на розшифровку запису першої «чорної скриньки».

Перший пілот, за словами прокурора, відчайдушно намагався повернутися до штурвала, проте двері були заблоковані.

Згідно з даними бортового самописця, пасажири літака зауважили наближення катастрофи «в останній момент». За словами Робена, крики чутні лише в останню хвилину.

Проте з такою версією не готові погодитися представники авіакомпанії Lufthansa, якій належить Germanwings. «Другий пілот літака А320 пройшов навчання, успішно впорався з усіма випробуваннями і був повністю готовий до польотів», – заявив голова правління авіакомпанії Lufthansa Карстен Шпор. Він зазначив, що авіакомпанія дуже серйозно підходить до відбору кадрів і у них не було жодних підстав вважати, що Андреас Любіца здатен на такий крок.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...Залишити Коментар