ООН не розглядає направлення миротворців на Донбас

лютого 14 / 2015
ООН не розглядає направлення миротворців на Донбас

Постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв повідомив, що питання щодо направлення миротворців на Донбас зараз в Організації Об'єднаних Націй (ООН) не обговорюється.

Про це він заявив, відповідаючи тижневику «Дзеркало тижня. Україна», чи піднімалося це питання в кулуарах ООН, на її Генасамблеї або на Раді Безпеки.

«Немає ніякого обговорення питання про введення миротворців в нашу країну», - відповів Юрій Сергеєв.

Він роз'яснив, що підрозділи миротворців ООН можуть бути відправлені Організацією тільки з ініціативи уряду країни, де відбувається конфлікт.

Згоду на відправку контингенту, його склад, використання та фінансування дає Рада Безпеки ООН. Вона ж надає і мандат, відповідно до якого «голубі каски» здійснюють свою миротворчу місію.

За словами Сергеєва, процедури ООН такі, що з моменту звернення уряду до відбуття миротворців проходить від половини року до року. Цей час відводиться ООН для технічної підготовки місії, а також для формування миротворчого контингенту, яке відбувається за принципом «хто може».

Якщо ж буде прийнято рішення про миротворців на Донбасі, то серед них теоретично може виявитися і російський контингент, пише тижневик.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...Залишити Коментар