«Газпром» не хоче знижувати ціни на газ для України

січня 21 / 2015
«Газпром» не хоче знижувати ціни на газ для України

Російський газовий монополіст «Газпром» заявляє про небажання змінювати чинний газовий контракт з НАК «Нафтогаз України» до кінця 2019 року, за яким Україна купує газ за завищеними цінами. Про це УНІАН повідомили у прес-службі компанії за підсумками наради з питань роботи «Газпрому», що відбулася сьогодні, 21 січня.

«Газпром» працював, працює і буде працювати з Україною відповідно до чинних контрактів на постачання і транзит газу. Ці історичні документи діяли за різних урядів України. Контракти регулювали, регулюють і будуть регулювати взаємодію ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» у газовій сфері до кінця 2019 року», - заявив на нараді голова компанії «Газпрому» Олексій Міллер.

Міллер також наголосив, що 30 жовтня 2014 року у Брюсселі було досягнуто домовленості щодо «зимового пакету» поставок газу в Україну, який передбачає «тимчасову знижку на газ у 100 дол. на 1 тис. куб. м, надану урядом . Його дія закінчиться 31 березня 2015 року і вже 1 квітня «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» продовжать роботу відповідно до контракту, переконані у «Газпромі».

ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період від 2009 по 2019 рік; про обсяги і умови транзиту природного газу через територію України на період від 2009 до 2019 року. Ціна на газ встановлюється поквартально.

Україна домагається перегляду газових контрактів із РФ, вважаючи ціну на газ завищеною, а на транзит - навпаки, заниженою. Зокрема, у червні 2014 року компанія «Нафтогаз України» подала позов до «Газпрому» в Арбітражний інститут торговельної палати Стокгольма.

Крім перегляду ціни на російське паливо, що різко зросла від другого кварталу 2014 року більше ніж на третину - до 485 дол. за тис. кубометрів, у позовній заяві «Нафтогазу» міститься вимога до «Газпрому» повернути 6 млрд дол., які українська компанія переплатила від 2010 року.

Також у жовтні 2014 року «Нафтогаз» звернувся до Стокгольмського арбітражу для перегляду контракту на транзит газу із російським «Газпромом», а також компенсації коштів за недостатні обсяги прокачування через Україну.

21 січня 2015 р. «Нафтогаз України» заявив, що готовий до переговорів з «Газпромом» про нові умови постачання природного газу з 1 квітня 2015 року за участю Європейської комісії.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...