Російський «ЛУКОЙЛ» погрожує Україні судом

січня 19 / 2015
Російський «ЛУКОЙЛ» погрожує Україні судом

Російська нафтова компанія «ЛУКОЙЛ» у зв'язку із звинуваченнями в неправомірних діях в Україні має намір захищати свою ділову репутацію всіма можливими способами в рамках міжнародного права та чинного українського законодавства, аж до подання позовної заяви.

Про це повідомив керівник прес-служби компанії Віталій Матушкін російському «Интерфаксу».

Він не уточнив, чи має намір «ЛУКОЙЛ» судитися з Головним слідчим управлінням Служби безпеки України, але повторив лише раніше озвучену позицію: «Свою діяльність у всіх країнах світу «ЛУКОЙЛ» здійснює в суворій відповідності з законом».

«ЛУКОЙЛ» працює в проектах за межами РФ вже більше двох десятиліть і нині представлений майже в 50 країнах світу, нагадав речник компанії.

«Компанія накопичила величезний досвід зарубіжної діяльності, основним принципом якої є незмінне додержання принципів міжнародного права та законодавства країни присутності», – додав Матушкін.

Раніше служба безпеки України (СБУ) заявила, що підприємства, які входять до групи компаній «ЛУКОЙЛ» і «ВЕТЕК» (СЄПЕК Сергія Курченка) грубо порушили вимоги чинного законодавства під час імпорту нафтопродуктів з подальшою їх реалізацією на території України та використали отримані кошти для фінансування самопроголошених «Донецької» та «Луганської» «народних республік».

Як написав радник голови СБУ Маркіян Лубківський в соціальних мережах, «під час розслідування було встановлено, що протягом 2013-2014 рр. посадові особи «ЛУКОЙЛ» через морські термінали Феодосії, Херсона, Ізмаїла, Миколаєва та Одеси, а також через пункти пропуску на нашому західному кордоні і через кордон з Білоруссю поза митним контролем з використанням підконтрольних суб'єктів господарювання (ВАТ «ЛУКОЙЛ», ПІІ «Лукойл-Україна», Одеський нафтопереробний завод, ТОВ «Перша паливна компанія» та ін) організували контрабанду і реалізацію понад 2 млн тонн (!) нафтопродуктів на загальну суму близько $2 млрд».

За його даними, незаконно отримані доходи під прикриттям фіктивних договорів перераховувалися на рахунки підконтрольних підприємств. У подальшому незаконно отримані кошти спрямовувались на фінансування ДНР і ЛНР.

За цим фактом Головне слідче управління СБУ порушило кримінальне провадження за ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), 258-5 (фінансування тероризму) КК України.

«ЛУКОЙЛ» відкидає звинувачення в неправомірності дій його дочірніх компаній на території України.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...


Залишити Коментар