Interpol відмовився шукати Януковича за підозрою у вбивстві майданівців

січня 13 / 2015
Interpol відмовився шукати Януковича за підозрою у вбивстві майданівців

Спеціальна комісія International Criminal Police Organization (INTERPOL) відхилила запит українських правоохоронних органів, поданий ще в березні 2014 року із закликом оголосити в міжнародний розшук («червона картка») колишнього президента України Віктора Януковича за підозрою у зловживанні владою і причетності до масових вбивств під час акцій протесту «Євромайдан». Натомість Віктора Януковича оголосили у міжнародний розшук за підозрою у розкраданні коштів в особливо великих розмірах

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Інтерполу, передає РБК.

«Червоні повідомлення не пов'язані з попереднім запитом, зробленим владою України у березні 2014 з проханням видачі «червоного повідомлення» для розшуку Віктора Януковича за звинуваченням у зловживанні владою і вбивстві. Це прохання (від березня 2014 р., - ред.) було оцінене Інтерполом як таке, що не відповідає нормам і правилам організації і отримало відмову», – йдеться у повідомленні Інтерполу.

Зокрема, Інтерпол визнав цей запит політичним.

Тим не менш, 12 січня 2015 року Інтерпол задовольнив новий запит України та оголосив Януковича, колишнього нардепа Олександра Януковича, екс-прем'єр-міністра Миколу Азарова, екс-міністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову, екс-міністра фінансів України Юрія Колобова та екс-керівника «Укртелекому» Георгія Дзекона в міжнародний розшук за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах.

Як відомо, Янукович втік з України в Росію. Однак Росія відмовляється його видавати.

Прес-служба Інтерполу пояснила, що Росія, яка є членом цієї організації, може, але не зобов'язана видавати Україні Януковича.

Нагадаємо, раніше в Генпрокуратурі заявляли про сім кримінальних проваджень, у яких Янукович фігурує як підозрюваний.

Справу проти Януковича щодо подій Євромайдану та зловживанню владою ГПУ в кінці 2014 р. об'єднала в одне провадження за статтями Кримінального кодексу №109 (замах на державний лад) та №255 – створення Януковичем злочинної організації.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...Залишити Коментар