Росія порушила проти України ще одну справу за "геноцид"

січня 13 / 2015
Росія порушила проти України ще одну справу за "геноцид"

Слідчий комітет Росії порушив ще одну кримінальну справу «за фактом нових епізодів геноциду російськомовних мирних громадян під час обстрілу міст і населених пунктів Донбасу». Про це у вівторок, 13 січня, повідомила прес-служба СК РФ.

«Головне слідче управління СК Росії порушило кримінальну справу за фактами масових обстрілів в період з 01.12.2014 по 12.01.2015 з установок залпового вогню «Град», «Ураган», самохідних артилерійських установок «Акація» та «Гвоздика», іншого важкого озброєння, а також із застосуванням запалювальних боєприпасів, міст Донецьк, Горлівка, Докучаєвськ та Оленівка, а також інших населених пунктів», – йдеться у повідомленні російського відомства.

Як наголошується, в результаті цих обстрілів було вбито понад 40 людей, більше 120 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, в містах Донбасу частково або повністю зруйновані житлові будинки, а також об'єкти соціальної інфраструктури та комунікації.

«Дії осіб з числа вищого політичного і військового керівництва України, які здійснюють командування так званою антитерористичною операцією, що проводиться на південному сході України, а також підконтрольних їм командирів українських націоналістичних батальйонів «Айдар», «Азов» і «Дніпро» кваліфікуються не інакше, як геноцид (ст. 357 КК РФ), тобто знищення російськомовної групи населення», – повідомили в прес-службі Слідчого комітету Росії.

Між тим уточнюється, що цю кримінальну справу об’єднають в одне провадження з раніше порушеною кримінальною справою про застосування заборонених засобів і методів ведення війни.

«А що стосується правових підстав залучення українських військових і найманців до кримінальної відповідальності, то російське законодавство у відповідності з частиною 3 статті 12 КК РФ дає нам право залучати іноземних громадян, які вчинили злочин поза межами Російської Федерації, до кримінальної відповідальності у випадках, якщо злочин спрямований проти громадянина Російської Федерації, а також в випадках, передбачених міжнародним договором Російської Федерації, якщо іноземні громадяни не були засуджені в іноземній державі і притягуються до кримінальної відповідальності на території Російської Федерації», – зазначили в СК РФ.

Нагадаємо, 29 вересня слідчий комітет Росії порушив справу про «геноцид російськомовного населення на південному сході України».

Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв назвав заяви Росії про масові вбивства і геноцид російськомовного населення в Україні «показовою брехнею російської машини пропаганди».
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...Залишити Коментар