ЄС збільшить допомогу Україні на €1,8 млрд

січня 08 / 2015
ЄС збільшить допомогу Україні на €1,8 млрд

Європейська комісія готова надати подальшу фінансову допомогу Україні, що перебуває у стані рецесії.

Як повідомили в прес-службі Комісії, у четвер, 8 січня, було ухвалено рішення виступити з пропозицією надати Києву додатково €1,8 млрд макрофінансової допомоги у вигляді середньострокового кредиту, інформує Інтерфакс-Україна.

Нова програма має бути схвалена Європарламентом і Радою ЄС.

У прес-службі Єврокомісії зазначили, що нова програма повинна допомогти Україні в подоланні таких викликів, як слабкий платіжний баланс та фіскальна ситуація.

«Наші дії говорять гучніше, ніж наші слова. Єврокомісія надала безпрецедентну фінансову підтримку, і сьогоднішня пропозиція доводить, що ми готові продовжувати підтримку», – заявив з цього приводу президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

У прес-службі також зазначили, що як тільки рішення про надання макрофінансової допомоги буде схвалено, передумовою для надання фінансів стане продовження Києвом програми з Міжнародним валютним фондом, і реалізація фінансової та економічної політики, схваленої в спільному Меморандумі, який буде підписаний між Комісією та Україною.

Єврокомісія вважає важливою подальшу фіскальну консолідацію, продовження всебічних реформ в енергетичному та банківському секторах, а також загальне поліпшення макроекономічного управління.

Крім того, на думку Комісії, буде важливим посилення економічного управління та прозорості, продовження реформ в судовому секторі та боротьби з корупцією для загального поліпшення умов бізнес-діяльності.

Як зазначили в прес-службі Єврокомісії, у разі схвалення Європарламентом і Радою ЄС, ця нова програма може бути реалізована протягом 2015 і на початку 2016 років.

Як повідомлялося, в рамках двох програм макрофінансової допомоги Україні вже отримала €1,36 млрд кредитів, ще 250 млн будуть виділені навесні 2015 року.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...