До 2115 зникне понад 5 тисяч мов, – американський вчений

січня 03 / 2015
До 2115 зникне понад 5 тисяч мов, – американський вчений

До 2115 з приблизно шести тисяч існуючих на Землі мов залишиться тільки 600. Такий прогноз робить професор лінгвістики й філософії Колумбійського університету США, доктор Джон Маквортер.

У своїй статті «Як розмовлятиме світ 2115 року» (What the World Will Speak in 2115) в газеті The Wall Street Journal він вказує на чинники, які вплинуть на формування мовного ландшафту планети. Зокрема, за словами вченого, менші групи піддадуться впливу великих спільнот і з часом переймуть їхню культуру, а також мову. При цьому деякі невеликі, але прогресивні суспільства, наприклад японське, свої мови збережуть.

Американський професор нагадує, що такі процеси відбувалися протягом всієї історії людства. А тепер каталізаторами лінгвістичної уніфікації виступають процеси глобалізації, які набирають обертів.

Маквортер висловлює сподівання, що мови, втрачені на тлі всіх цих змін, принаймні будуть записані й описані сучасними інструментами, аби зберегти їх для нащадків. «Ми можемо жалкувати за світом, де функціонували 6000 різних мов, а не лише 600, але є й велика перевага в тому, що чимраз більше людей матиме можливість спілкуватися однією мовою». За його словами, це сприятиме «зняттю вавилонського прокляття мовного розмаїття», глибшому порозумінню в світі. Тому мовну уніфікацію, за словами професора, треба сприймати радше як благословення.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...