Латвія стала головою Ради Євросоюзу

січня 02 / 2015
Латвія стала головою Ради Євросоюзу

Протягом найближчих шести місяців Латвія стане державою-головою в Раді Європейського союзу. Як заявила напередодні прем'єр-міністр республіки Лаймдота Страуюма, головування Латвії в Раді Євросоюзу - це велика відповідальність для країни, але Латвія готова стати на чолі Європи.

Головуюча держава Ради Євросоюзу вибирається з членів ЄС у порядку ротації. Прем'єр-міністр держави-голови на шість місяців стає головою Ради ЄС. Латвія, яка є членом ЄС з 2004 року, вперше очолила Раду Євросоюзу, перейнявши естафету в Італії.

Латвія, як голова Ради ЄС, має намір сприяти розвитку відносин з пострадянськими державами у форматі «Східного партнерства». Стимулюватиме ЄС надати підтримку в імплементації угод про асоціацію та зону вільної торгівлі з країнами «Східного партнерства», а також сприятиме полегшенню візового режиму щодо окремих держав.

«Ми застосуємо індивідуальний підхід до кожного члена «Східного партнерства». Ми повинні бачити серйозну співпрацю, яке охоплює політичний діалог, верховенство права та низку інших питань», - цитує слова голови МЗС Латвії Едгара Ринкевича УНІАН.

Раніше, міністри оборони країн Балтії та Польщі домовилися про стримування дій Росії в регіоні.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...