Новини Закарпаття

Над Землею перед Новим роком зійде “чорний місяць”


30-31 грудня над Землею зійде так званий «чорний місяць». Якщо до такого поняття, як блакитний місяць, всі вже встигли звикнути, то «чорний» здається чимось зловісним. Але нічого страшного у цьому терміні немає.

Як повідомляє ресурс EarthSky, блакитний місяць – це дві повні в одному календарному місяці. Чорний місяць – це два молодики в одному календарному місяці. Момент молодика припадає на 4:26 вечора за центральним поясним часом 30 грудня 2024 року.

Тобто чорний місяць зійде в небі 30 грудня для Америки та 31 грудня – для Європи, Африки та Азії.

Чорний місяць, як і будь-який молодик, не можна побачити в небі. Молодий місяць настає, коли Місяць підходить на своїй орбіті ближче до Сонця. Це чудовий час для спостережень за зірками, тому що світло Місяця не затьмарює їх, а отже, можна побачити більше світил.

Існує два визначення блакитного місяця: це або друга повня у календарному місяці, або третя повня у сезоні з чотирма повнями. Також існує і два визначення чорного місяця. Це або другий молодик у календарному місяці, або третій молодик у сезоні з чотирма молодиками.

Чорний місяць, коли в одному календарному місяці спостерігається два молодики, зустрічається найчастіше. За даними TimeandDate.com, вони трапляються приблизно раз на 29 місяців. Сезонний же чорний місяць зустрічається приблизно раз на 33 місяці.

Останній сезонний чорний місяць спостерігався у травні 2023 року, наступний же очікується у серпні 2025. Останній щомісячний чорний місяць був у квітні 2022 року. А наступний щомісячний чорний місяць (після грудневого) – 31 серпня 2027 року.

Як зазначає ресурс, дні молодика – найбільш сприятливий час для спостережень за нічним небом. Якщо спостерігати за небом у ночі 30 або 31 грудня, воно буде усіяне планетами та зірками.

Одразу після заходу сонця на західному горизонті можна буде побачити Венеру. Недалеко від неї буде Сатурн, він більш тьмяний, ніж Венера, і може здаватися золотистим.

Після цього варто поглянути високо на схід, можна побачити Юпітер – другий за яскравістю об’єкт у нічному небі зараз. Ще через якийсь час, з настанням темряви, над східним обрієм підніметься Марс, яскравий і червонуватий.
Перейти на сайт