Її прозвали наступною глобальною загрозою після COVID-19: в Китаї зробили шокуючу заяву

березня 11 / 2024

Смертоносний характер та швидке поширення викликає сильне занепокоєння.У Китаї зробили заяву про зростання ризику пандемії «хвороби X», яка, за даними ВООЗ, може стати наступною глобальною загрозою після COVID-19.

З відповідною заявою виступив керівник державного управління з контролю та профілактики захворювань КНР Ван Хешен, повідомила пресслужба китайського уряду.

Пекін має намір спиратися на досвід боротьби з COVID-19 і активно готуватися до майбутніх подібних пандемій.

За словами Ван Хешен, КНР твердо дотримуватиметься підходу найгіршого сценарію.

Зокрема, китайська влада має намір удосконалювати механізм перемикання між звичайними та екстреними заходами реагування, удосконалювати багатоканальну систему моніторингу та раннього попередження та сприяти перспективним дослідженням інфекційних захворювань для підвищення готовності до майбутніх пандемій.

Відповідаючи на запитання, пов’язане з «хворобою X», Ван сказав, що ця епідемія, яка ще не почалася, викликана гіпотетичним невідомим патогеном, викликала велику стурбованість у всьому світі через її смертоносний характер, швидке поширення, здатність до мутацій і велику невизначеність.

Чиновник каже, це створить непередбачувані проблеми і спричинить зростання пандемії через зміну клімату, розширення діяльності людини та міжвидову передачу патогенів.

«Хоча виникнення збудника «хвороби X» важко уникнути, знайдуться способи стримати потенційні пандемії, що виникають внаслідок нього», – сказав він.
Китай братиме активну участь у глобальному управлінні громадською охороною здоров’я, просуватиме співпрацю з міжнародними організаціями, такими як ВООЗ, та іншими країнами, а також братиме активну участь у розробці конвенції на тему пандемії, сказав Ван Хешен.

Він також зазначив, що профілактика та боротьба з інфекційними захворюваннями у Китаї досягли чудових результатів.

Для довідки: хвороба X – це назва теоретичного невідомого збудника хвороби, здатного викликати епідемію чи пандемію, який було прийнято ВООЗ 2018 року для переліку патогенів та захворювань, які потребують термінової розробки ліків чи способів лікування. Таке позначення має сприяти можливості екстрено адаптуватися до нового та невідомого патогену, швидко розпочавши розробку вакцини або методики лікування.
Категорія : Світ


Залишити Коментар