Одна з країн у Європі заявила, що більше не зможе фінансувати проживання біженців

січня 06 / 2024
Одна з країн у Європі заявила, що більше не зможе фінансувати проживання біженців

Уряд Шотландії за кілька днів до Різдва повідомив місцевій владі, що фінансування допомоги українцям у облаштуванні не буде продовжено.

Після цього у меріях міст заявили, що їм доведеться перестати підтримувати готелі, у яких проживають біженці.

Шотландія – країна у Західній Європі, що належить до Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Минулого року місцева влада отримала 10 мільйонів фунтів стерлінгів на покриття витрат на короткострокове житло для біженців, пише Daily Record.

Житло для біженців у Шотландії: грошей немає
У Шотландії діє програма “суперспонсорства”: не потрібно шукати сім’ю, яка приймає, – достатньо вказати як спонсора шотландський уряд і відразу ж отримати візу. Такі візи видали майже 38 тисячам українців, а до країни прибуло близько 18 тисяч біженців.

Британський “Червоний Хрест” повідомляв, що тисячам українців доводиться місяцями жити в каютах без вікон на круїзних лайнерах, які використовують як центри для біженців. Також українців селять у готелі чи тимчасові оселі. Проте, і така підтримка, ймовірно, закінчиться у 2024 році.

Так, першого міністра країни Хамзу Юсуфа звинуватили у “зраді” України після того, як стало відомо про скорочення фінансування рад Шотландії для підтримки біженців. Уряд Шотландії наприкінці грудня повідомив, що фінансування допомоги українцям у облаштуванні не продовжуватиметься, і 10 мільйонів фунтів стерлінгів знову виділяти не будуть.


Місцева влада, яка отримала сенсаційну новину за кілька днів до Різдва, попередила, що може відкликати персонал готелів, у яких живуть українці. Член парламенту від Лейбористської партії Марк Гріффін сказав: “Було фантастично бачити так багато громад, які приймають тих, хто тікає від насильства, але ради не повинні бути покарані за це. Було б зрадою, якби Шотландська національна партія не виправдала своєї високої риторики з перших днів цієї кризи і відмовилася від своїх обіцянок, даних тим, хто втік від цієї жахливої війни”.Шотландія: місцева влада попереджає про скорочення послуг для біженців
Якщо органи місцевого самоврядування не отримають достатнього фінансування і якщо витрати будуть покриватися з власних бюджетів місцевої влади, це означатиме скорочення муніципальних послуг, йдеться у листі місцевих рад до уряду Шотландії. “Якщо немає гарантованого або адекватного фінансування, місцева влада може вирішити припинити підтримку готелів”, – йдеться у документі.

Секретар кабінету міністрів з питань соціальної справедливості Ширлі-Енн Сомервілль відповіла, що уряд не продовжуватиме фінансування “прийнятних витрат”, наданого раніше. “З самого початку уряд Шотландії чітко дав зрозуміти, що не хоче, щоб переміщені особи залишалися в короткостроковому житлі довше, ніж це необхідно, оскільки постійне житло є кращим варіантом”, – зазначила вона.

Сомервілль додала, що у результаті узгоджених національних зусиль кількість людей, які проживають у короткостроковому житлі, з листопада 2022 року скоротилася більш ніж на 60%.


“Після всього, що ми колективно зробили, щоб підтримати тисячі людей, які так багато пережили, ми шоковані цим рішенням, яке впливає на сім’ї, які починають нове життя тут, у Шотландії”, – заявила Менді Ватт, заступниця голови Единбурзької ради, яка допомагає розміщувати біженців.

Нагадаємо, у серпні міністр Юсуф звернувся до народу України, зазначивши, що Шотландія зробить все, що в її силах, аби підтримати українців. “Щоб ви могли мати дім у Шотландії стільки, скільки вам потрібно. І ми вдячні за внесок, який ви робите для громад по всій країні. Шотландія продовжуватиме підтримувати Україну – коли ви боретеся за своє майбутнє як вільної, незалежної, європейської нації”, – сказав він.

Олена Ковальська, Експрес
Категорія : Світ


Залишити Коментар