Неподалік Закарпаття трапився землетрус магнітудою 5,4 бали

листопада 04 / 2022

Вранці у четвер 3 листопада стався землетрус магнітудою 5,4 бали.
Як повідомляє Головний центр спеціального контролю, джерело землетрус зафіксовано в районі гір Вранча у Румунії, 125 км від кордону з Україною, на глибині біля 146 км.

Поштовхи відчули навіть в Україні: зокрема в Івано-Франківській, Чернівецькій, Одеській та Хмельницькій областях. Це найбільший землетрус у країні за останні 2 роки.

Портал Digi24 додає, що поштовхи сильно відчувалися у столиці Румунії Бухаресті. В МВС Румунії заявили, що пожежники перевіряють райони міста, вразливі до землетрусів, особливо у історичному центрі. Поки пошкодження не виявлені.

“З самого початку, коли відчувся землетрус, до роботи підключилися колеги з пожежної служби. Перевіряються вразливі місця, команда з пожежної служби Бухареста почала діяти для перевірки Старого центру. Дзвінки на номер 112 не надходили, за інформацією, яку я маю, жодних наслідків не зареєстровано”, – сказав голова департаменту надзвичайних ситуацій МВС Румунії Раед Арафат.


Для сейсмічної зони Вранча землетруси є нормальним явищем, раз на декілька років тут фіксують поштовхи магнітудою в діапазоні від 5 до 6. Зазвичай після таких землетрусів не буває афтершоків.

Румунські сейсмологи стверджують, що руйнування здатні спричинити землетруси магнітудою 6,5 і вище.
Категорія : Світ


Залишити Коментар