До Землі летить “надзвуковий” астероїд – NASA
Невеликий астероїд 6 вересня пролетить повз Землю на швидкості, яка у 10 разів перевищує швидкість кулі.
Як повідомляє The Jerusalem Post, діаметр небесного тіла під позначенням 2022 QC7 становить 16-36 метрів, свідчать дані NASA. Для порівняння, 36 метрів – це приблизно половина розмаху крил реактивного літака Boeing 767.
Але астероїд примітний тим, що мчить до Землі на швидкості 9,10 кілометрів на секунду або 32760 кілометрів на годину. Це приблизно в 10 разів більше за швидкість середньої гвинтівкової кулі НАТО.
За оцінками NASA, жодних шансів на те, що астероїд вріжеться до Землі, немає. Він пролетить на відстані 4,6 мільйонів кілометрів від планети. Для порівняння, Місяць обертається навколо Землі на відстані 384 тисячі кілометрів.
Але навіть якщо 2022 QC7 вріжеться в планету, він не завдасть їй значної шкоди. Моделювання, яке провели вчені з Інституту Вейцмана, показало, що падіння астероїда діаметром 140 метрів може вивільнити кількість енергії, яка у тисячу разів перевищує перший вибух атомної бомби.
Астероїд діаметром 300 метрів, наприклад, астероїд Апофіс, може зруйнувати цілий континент. А ось небесне тіло діаметром один кілометр може призвести до глобального катаклізму.
У випадку ж, якщо на Землю падатиме 2022 QC7, він у кращому разі призведе до гучного вибуху у верхніх шарах атмосфери. Фізичний збиток буде мінімальним, якщо буде в принципі.
На даний момент вченим відомо про 29 тисяч навколоземних об’єктів. Деякі з них, ґрунтуючись на розмірах та відстані до планети, належать до розряду потенційно небезпечних. Але, незважаючи на таку назву, немає жодних шансів, що будь-який з цих об’єктів зіткнеться з Землею у найближчі сторіччя.
У листопаді NASA запустило апарат DART, який має врізатися в супутник астероїда Діморфа і змінити траєкторію його руху. Разом з тим, моделювання, проведене вченими, показало, що це зіткнення може статися не зовсім так, як очікувалося.