Четверта людина вилікувалася від ВІЛ

серпня 07 / 2022

Дослідники оголосили, що четверту людину вилікували від ВІЛ. Але процедура лікування небезпечна для пацієнтів тому може бути недоступною для більшості людей.
Пацієнт Міста надії
66-річний чоловік, якого назвали "Містом надії" на честь каліфорнійського центру, де він проходив лікування, перейшов у стані ремісії напередодні Міжнародної конференції зі СНІДу, яка розпочинається в Монреалі.


Він є другою людиною, яку було оголошено вилікуваною цього року, після того, як у лютому дослідники заявили, що американська жінка, яку назвали нью-йоркським пацієнтом, також перейшла в ремісію.

Пацієнт Міста надії, як і пацієнти Берліна та Лондона, досягнули тривалої ремісії від вірусу після пересадки кісткового мозку для лікування раку.

Жив 31 рік з ВІЛ
Коли мені поставили діагноз ВІЛ у 1988 році, як і багатьом іншим, я думав, що це смертний вирок. Я ніколи не думав, що доживу до того дня, коли в мене більше не буде ВІЛ. Я надзвичайно вдячний,
– сказав пацієнт Міста надії.

Він жив з ВІЛ-інфекцією протягом 31 року, довше, ніж будь-який попередній пацієнт, у якого була ремісія. Після діагностики лейкемії у 2019 році йому пересадили кістковий мозок зі стовбуровими клітинами від неспорідненого донора з рідкісною мутацією, у якій відсутня частина гена CCR5, що робить людей стійкими до ВІЛ.

Він дочекався щеплення від COVID-19 у березні 2021 року, щоб припинити прийом антиретровірусних препаратів, і з того часу перебуває в стадії ремісії як ВІЛ, так і раку.

Небезпека пересадки кісткового мозку
Хімієтерапія зниженої інтенсивності спрацювала на пацієнта, потенційно дозволяючи літнім пацієнтам з ВІЛ і раком отримати лікування. Але це складна процедура з серйозними побічними ефектами і не підходить для більшості людей з ВІЛ. Перше, що роблять під час трансплантації кісткового мозку, це тимчасове руйнування імунної системи пацієнтів.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Категорія : Світ


Залишити Коментар