Які види раку викликає алкоголь

вересня 22 / 2020

Головним канцерогенним (викликає рак) компонентом алкоголю є етанол, що міститься у всіх видах алкогольних напоїв. Пошкодження клітин етанолом збільшує ризик злоякісних утворень.

У ВООЗ зазначили, що поінформованість про вплив алкоголю на ризик розвитку злоякісних пухлин залишається низькою. Особливо це стосується країн Європи, де спостерігається найвищий рівень споживання алкоголю у світі.


Етанол – це канцероген, він пошкоджує клітини та збільшує ризик пухлин. Алкоголь також впливає на жіночі гормони, стимулюючи клітинне розмноження і підвищуючи ризик розвитку раку молочної залози.

Якщо на вживання алкоголю накладається ще й куріння тютюну, ступінь пошкодження тканин у багато разів збільшується, в результаті чого підвищується ризик розвитку раку.

При цьому ВООЗ звертає увагу, що безпечної дози алкоголю не існує, і будь-які обсяги споживання спиртних напоїв підвищують ризик розвитку раку.

Як пропонують боротися з алкоголізмом

Для зниження рівня ризику Всесвітньої організації охорони здоров'я рекомендує всім країнам вжити відповідних "політичні рішення" щодо алкоголю. Найбільш ефективними заходами є підвищення ціни на алкогольні напої, обмеження доступності алкоголю в роздрібному продажі та введення заборони на рекламу спиртного.

Категорія : Світ


Залишити Коментар