Як вижити? 40 жителів України лишились роботи і житла у Словаччині

вересня 14 / 2020
Як вижити? 40 жителів України лишились роботи і житла у Словаччині
Одна зі словацьких фірм міста Тренчін без попереджень, без дотримання жодних зобов’язань перед робітниками, виставила за двері близько 40 робітників з України, що працювали в Словаччині за офіційними трудовими контрактами.
Людям не виплатили з/п за декілька місяців, а про несподіване звільнення та виселення з гуртожитку вони дізнались по приїзду з відпустки.

Словацьке видання написало про історію чотирьох громадян України, які декілька років працювали в одній компанії з міста Тренчин. 27-річна Катерина працювала офіціанткою, 43-річний Анатолій, його 27-річний тезка та 36-річний Едуард були будівельниками в цій самій компанії. Чоловікам майже три місяці не платили зарплатню. Дівчина не отримувала грошей за працю близько півтора місяця. У підсумку, вони поїхали в Україну в узгоджену словацькою компанією відпустку. Після вчасного повернення в Словаччину, всі четверо дізнались про те, що вже звільнені “заднім числом”. Ніхто з них не підписував жодних документів.

Люди кажуть, що якщо і є якись підписані папіри – то це стовідсотково, не їхні підписи. Крім цього, Катерина стверджує, що їх виселили з гуртожитку, хоча вони проплатили за кімнату і мали ще мінімум два тиждні до кінця оплаченого терміну. За їхніми словами в такій самій ситуації опинились ще близько 30-40 українців-співробітників їхньої компанії – без роботи та даху над головою.

14-го вересня на запит щодо звільнення українців в Тренчині відреагувало Посольство України. Вони чекають, що постраджалі особи звернуться до них і нададуть в Посольство всі деталі по звільненню.
Категорія : Світ


Залишити Коментар