Що означають сновидіння - нове дослідження

серпня 30 / 2020
Що означають сновидіння - нове дослідження

Сучасні фахівці вважають, що інтерпретація сновидінь допомагає пацієнтам вирішувати проблеми в реальному житті.

Група дослідження з Третього університету Рима створила алгоритм, який аналізує сни автоматично, повідомляє Royal Society Open Science.

Найчастіше для тлумачення використовують шкалу Холла і Ван де Касла. Вони допомагають дослідити, які персонажі фігурували уві сні, як вони взаємодіяли один з одним і як згодом це взаємодія позначилася на них. Це точна система, але забирає багато часу і сил. Новий алгоритм допоміг швидко оцінити 24 тисячі сновидінь, взятих з бази даних DreamBank.

Чи справді сни є зображенням реального життя
Вчені вирішили перевірити, чи дійсно сни означають те, що відбувається в реальному житті людини. За основу алгоритму розробники взяли згадану вище шкалу Холла і Ван де Касла. Дослідники аналізували дані з урахуванням п'яти чинників, які могли вплинути на зміст снів:

стать,
вік,
рівень агресії,
наявність сліпоти,
участь в бойових діях.
Згодом фахівці порівняли результати алгоритму з тлумаченнями психологів - висновки збігалися на 75%.

Отже, алгоритм вчених можна використовувати для швидкого тлумачення сну пацієнта. Також він доводить "гіпотезу безперервності сновидінь". Відповідно до цієї гіпотези, все, що ми бачимо уві сні - це продовження повсякденному життя. Що впливає на зміст снів.
Автори роботи встановили, що на зміст снів впливають стать, вік, рівень насильства в суспільстві і події, які в минулому викликали сильний стрес.

Відзначимо, що дослідження мало кілька обмежень. Самі автори роботи назвали вибірку недостатньо репрезентативною, адже всі респонденти були освіченими людьми з США. А число самих учасників було невеликим. І найголовніше - алгоритми обробляють не сон, а тільки те, що респонденти пам'ятали про них.

Вчені планують доопрацювати алгоритм і усунути всі обмеження. Також вони хочуть створити додаток, яке дозволить кожному записувати й аналізувати сни.
Категорія : Світ


Залишити Коментар