Які країни вже вийшли з карантину, а які готуються: список і подробиці

квітня 28 / 2020
Які країни вже вийшли з карантину, а які готуються: список і подробиці


В Україні послаблення карантину через коронавірус можливе з 11 травня, з огляду на статистику захворюваності.

Радує і той факт, що в неділю, 26 квітня, заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що в разі різкого зниження кількості хворих, можливий і швидкий вихід України з карантину, з урахуванням раніше розробленого Кабміном п’ятиетапного плану, пише Апостроф.

На тлі зниження рівня захворюваності на коронавірус, в деяких країнах світу вже вирішили скасувати частину раніше введених норм карантину. Зокрема, відмовлятися від карантинних заходів почали в Чехії, Ізраїлі, Саудівській Аравії, Данії і Норвегії, Польщі.

Чехія
У Чехії послабили карантин через пандемію з 24 квітня. Місцевим жителям дозволили вільно пересуватися в межах країни. З 27 квітня відкрили і кордони для виїзду, причому і для відпусток. У понеділок, 27 квітня, також повинні відкритися магазини з площею менше 2500 метрів, крім розташованих у торгових центрах, а також фітнес?центри і зоопарки. Крім того, планується, що 11 травня буде відкрито торгові центри, перукарні, масажні салони, музеї. А 25 травня відкриють кафе і ресторани і знімуть більшість інших обмежень.

Ізраїль
В Ізраїлі з 26 квітня по 3 травня пом’якшили карантин. У країні з цього часу можна продавати їжу в ресторанах на винос, роботу салонів краси і магазинів, крім торгових центрів, які залишаються закритими. Саудівська Аравія З 26 квітня тут тривалість комендантської години, введеної раніше, скоротили в усіх містах, крім Мекки. Торгові центри зможуть на 2 тижні відновити роботу. ТРЦ, а також підприємства роздрібної та оптової торгівлі з 29 квітня зможуть знову відчинити свої двері для покупців. Дозвіл буде діяти поки два тижні. Заводи і будівельні компанії також зможуть відновити роботу. При цьому кафе, ресторани, спортивні клуби, кінотеатри та перукарні залишаться закритими.

Данія
З 20 квітня пом’якшили карантинні заходи і в Данії. Там відновили роботу підприємства малого бізнесу, відкриті школи (з 27 квітня для учнів 1?4 класів) і дитячі сади.

Польща
У Польщі 20 квітня заявили про пом’якшення карантину. У зв’язку з цим відкрили для відвідування ліси і парки. Однак дитячі майданчики як і раніше закриті. Також дозволено відвідувати церкви (за умови, що на 15 кв. м буде один прихожанин). Відзначимо, що вихід з карантину найближчим часом передбачається:

? в Іспанії (з 2 травня тут дозволять виходити н прогулянки і займатися спортом). При цьому в країні продовжили надзвичайний стан, що робили вже двічі до цього;

? в Італії ? з 4 травня;

? в Швейцарії і Австрії: в Швейцарії з 11 травня відкриють школи, а ресторани ? мінімум з 8 червня, в Австрії пом’якшити карантин збираються з 1 травня;

? в Нідерландах з 11 травня планують відкрити дитячі садки, а з 2 червня ? школи;

? в Новій Зеландії ? з 27 квітня;

? в Британії ? вже на цьому тижні прем’єр Борис Джонсон, який з понеділка, 27 квітня, повернувся в своє робоче крісло після перенесеного коронавіруса, оголосить про плани пом’якшення карантину.
Категорія : Світ


Залишити Коментар