Поляки просять українців повернутися на їх ферми, а німці будуть вивозити поляків на свої ферми літаками

квітня 05 / 2020
Поляки просять українців повернутися на їх ферми, а німці будуть вивозити поляків на свої ферми літаками

З Польщі в Україну через спалах коронавірусу повернулися понад 100 тисяч українців (12% українських трудових мігрантів). В результаті підприємства харчової промисловості та логістичні компанії можуть опинитися на межі краху. Про дефіцит робочих рук повідомляють аналітики компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, пише agronews.ua.
“Сталося фактично дві хвилі виїзду. Перша хвиля відзначалася приблизно до 17 березня, друга – напередодні закриття державних кордонів України 27 березня. Багато українців в Польщі були дезінформовані, вирішивши, що україно-польський кордон закривають повністю. Хоча і зараз його можна перетнути на автомобілі або пішки”, – розповів гендиректор компанії Томаш Богдевич.

За його словами, тих, хто повернувся, можна розділити на дві категорії. Перша – це українці, у яких закінчувалася робоча віза або хто працював по безвізу, маючи дозвіл на роботу. Друга категорія – це ті, хто залишився без роботи, а недобросовісні компанії з працевлаштування просто кинули їх, не знайшовши заміни. Про дефіцит робочих рук з України заявили на підприємствах харчової промисловості та в логістичних компаніях. Це ті галузі, які поки нарощують оберти виробництва під час пандемії.

Відразу після закриття кордонів польські фермери звернулися до прем’єр-міністра Польщі з проханням дати можливість залишитися працівникам з України, тому що їх нестача в зв’язку з закриттям кордонів спричинить за собою “крах багатьох галузей польської економіки і може загрожувати безпеці підтримки ланцюга поставок продовольства”, – йдеться в листі Польської асоціації профспілок фермерів і сільськогосподарських організацій.

За словами Богдевича, ті українці, які хочуть повернутися назад можуть це зробити і зараз, але вони повинні пройти обов’язковий карантин введений в Польщі.

В той же час є велика нестачу робітників на фермах Німеччини, тому уряд прийняв рішення вивозити робітників із Східної Європи спеціальними літками.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...