Угорщина запровадила комендантські обмеження

березня 27 / 2020
Угорщина запровадила комендантські обмеження
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у п’ятницю вранці в ефірі радіо «Кошшут» заявив, що на засіданні оперативного штабу прийнято рішення про введення комендантської години на всій території Угорщини з 28 березня до 11 квітня.

Якщо зменшиться кількість контактів, зменшиться й поширення епідемії

За словами Віктора Орбана, якщо зменшиться кількість контактів, зменшиться й поширення епідемії. Прем’єр-міністр також розповів про постійний збір інформації про життя людей. Обмеження, котрі діяли досі, були ефективними: 500 000 контактів між людьми до епідемії знизилися до 50 000. Угорці дисципліновано зменшили кількість соціальних контактів на десяту частину.

Виходити на вулицю можна, але не гуртуватися

Обмеження сформулювали на основі міжнародних прикладів, заявив глава уряду. Віктор Орбан повідомив, що за основу взяли приклад Баварії. Один розділ указу інформує про те, що продуктові магазини та аптеки люди старші 65 років можуть відвідувати між 9 та 12 годинами.

«Ви можете вийти на вулицю, але не можете гуртуватися», – додав він. «Зараз не час дресирувати людей, мета – досягти співпраці. Поліція повинна також співпрацювати з населенням. Якщо хтось нехтуватиме правилами – це вважатиметься порушенням», – сказав прем’єр.

Зараз нам потрібно не політизувати, а об’єднувати зусилля

Віктор Орбан також розповів, що в угорському суспільстві є єдність та інтелігенція. «Я дізнався, що з великою кризою можна боротися лише завдяки інтелекту. Це не дорівнює освіті», – додав він. За його словами, правила – мають сенс, а дисципліна – це не стадний інстинкт. На думку Віктора Орбана, країна демонструє своє найкраще обличчя під час кризи.

Прем’єр-міністр також розповів про важливість того, щоб нині не політизувати, а співпрацювати. «Чим краще ми об’єднаємося, тим більше життів можемо врятувати», – додав він. Орбан також зазначив: хоча опозиція й не голосувала за продовження надзвичайної ситуації, очікується, що закон про коронавірус буде проголосований на наступному тижні і рішення можуть бути прийняті швидко. У вівторок-середу вже буде відповідне правове поле, котре допоможе співпраці, – додав він.

Віктор Орбан також зазначив, що не зважатиме на критику з боку ЄС. «Якщо не можуть допомогти, нехай не заважають», – сказав він.

Він додав, що у ЄС є слабкі місця, це відображає й сучасна епідемія. «Досі ми отримували допомогу від Китаю та Ради Туреччини, але ми все одно залишаємося членами ЄС», – сказав Орбан. Він нагадав, що потрібно вивчити питання, де були сотні епідеміологів ЄС у січні-лютому.

Віктор Орбан подякував усім угорцям, хто допомагає в захисті

Про економічні кроки прем’єр-міністр заявив, що зараз найважливіше – рятувати людей. «Ціную роботу тих, хто дає можливість країні щодня функціонувати», – сказав він. На війні важливе значення має не тільки лінія фронту, але й ситуація всередині країни. Віктор Орбан подякував усім угорцям за допомогу в обороні.

Щодо кроків в економіці, глава уряду повідомив, що мають хороші плани і він розраховує представити план дій для відновлення економіки в перші тижні квітня.

Віктор Орбан поінформував, що наразі триває робота над сповільненням темпів поширення епідемії. Від 15 до 20 відсотків людей захворіють вірусом, частина з них потребуватиме госпіталізації, а ті, хто має хронічні захворювання, потребують ще й інтенсивної терапії.

Якщо багато людей потрапить у реанімацію, система охорони здоров’я не зможе функціонувати, заявив глава угорського уряду. Пік навантаження на систему охорони здоров’я, за його словами, буде при десяти тисячах хворих.

Karpat.in.ua
Категорія : Світ


Залишити Коментар