Тячівці з делегацією побували у гостях в румунських музейників

січня 14 / 2020
Тячівці з делегацією побували у гостях в румунських музейників
На запрошення мерії м. Сигет (Румунія) делегація у складі представників товариства румун Закарпаття ім. Іоана Мігалі де Апша – автора цих рядків, І.Ю.Влада М.Г.Лумея, Ю.В.Мойша Ю.Ю.Ботоша 28 грудня взяла участь у форумі, організованому працівниками етнографічного музею міста, присвяченому народним звичаям і традиціям.
Зі словами щирих привітань виступили мер міста Сигету Василь Хорія, директор музею Георге Тоденка, Антонетта Олтеону – викладач Бухарестського університету (факультет мови та літератури), Камеліа Бурхела – науковий співробітник музею історії м. Залеу, Іон Ботош – директор музею с. Нижня Апша.
Програма заходу була насиченою і цікавою. До неї включили презентацію книги директора Сигетського музею Г.Тоденки «Мараморощина – проти Віденського договору 1940-44 рр.», а також моєї книги «Оповідання з правого берега Тиси». Особисто мені було приємно, коли Георге Тоденка схвально відгукнувся про збірку моїх оповідань, зокрема, наголосив, що написана вона колоритною, живою мовою, доступною для широкого читача.
Я, у свою чергу, подякував організаторам зібрання за запрошення, коротко ознайомив присутніх зі змістом новодруку, розповів про те, що мене наштовхнуло на творчість.
– Хочеться, аби це видання було перекладено українською, – висловив насамкінець побажання, яке дружно підтримали присутні.
Увазі учасників заходу було запропоновано понад 30 рефератів: виступаючі говорили про народні традиції регіону, і нам, румунам з правого берега Тиси, було дуже цікаво, адже багато тутешніх звичаїв та обрядів перегукуються з нашими.
Конференція була запланована на два дні, проте після того, як основна програма вичерпалась, наша делегація повернулася додому.
Хочеться щиро подякувати директору музею м. Сигет Георгу Тоденці за запрошення, бо отримали чудові враження. Я ж іще більше упевнився в тому, що в Румунії моя книга вийде в світ українською мовою.
Василь Йовдій, голова товариства румун Закарпаття ім. Іоана Мігалі де Апша.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...