Загинуло дві людини, оголошено надзвичайний стан: Венеція продовжує йти під воду (ФОТО)

листопада 15 / 2019
Загинуло дві людини, оголошено надзвичайний стан: Венеція продовжує йти під воду (ФОТО)


Влада Італії оголосила надзвичайний стан у Венеції через те, що місто накрила найсильніша за останні 50 років повінь.

Венеція – перлина Італії. Щороку у це казкове місто приїжджають мільйони туристів, аби поплавати на гондолі знаменитими каналами, погуляти витонченими мостами і побачити унікальну архітектуру. Проте, напередодні романтичну Венецію накрила потужна повінь – місто пішло під воду.

Уряд виділить компенсації постраждалим жителям та підприємцям затопленого регіону.

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте назвав повінь у Венеції “ударом по серці країни”, передає італійське агентство Ansa.

Уряд затвердив надзвичайний стан для Венеції. Виділено 20 мільйонів, перші кошти підуть на найневідкладніші потреби, на підтримку міста та його населення,
– наголосив він.

Окрім того, влада планує виділити компенсації постраждалим від негоди:

приватним особам – 5 тисяч євро,
підприємцям і магазинам – по 20 тисяч євро.
Після того, як влада оцінить розміру збитків, буде ухвалено рішення про подальші відшкодування.

Повінь у Венеції в 2019 році
Венеція розташована на 117 невеликих островах у Венеціанській лагуні Адріатичного моря. Вони сполучені між собою мережею каналів. У місті проживає понад 250 тисяч осіб.

Загинуло дві людини, оголошено надзвичайний стан: Венеція продовжує йти під воду (ФОТО)

Загинуло дві людини, оголошено надзвичайний стан: Венеція продовжує йти під воду (ФОТО)

Загинуло дві людини, оголошено надзвичайний стан: Венеція продовжує йти під воду (ФОТО)


Яка ситуація у Венеції зараз
Італію кілька днів накривають сильні сезонні дощі. Через це ввечері 12 листопада у Венеції сталася найсильніша повінь за останні 50 років. Рівень води піднявся до рекордних 187 сантиметрів, затоплено майже 80% острівної частини міста.

Вода затопила більшість популярних туристичних пам’яток: площу Сан-Марко, частину собору Святого Марка, Палацу Дожів, готелі та ресторани.

Перші жертви
Через повінь у Венеції вже загинули дві людини. Вони проживали на острові Пеллестрина, що розділяє Венеціанську лагуну та Адріатичне море.

78-річний місцевий житель загинув від ураження електричним струмом, коли виливав воду зі свого будинку. Ще один чоловік помер під час повені, але ймовірно – природною смертю.

Що каже влада і які збитки від повені
Мер Венеції Луїджі Брюгнаро оголосив у місті надзвичайний стан та підписав указ про призупинення навчання у школах з 14 листопада.

Це не просто надзвичайна повінь – це катастрофа. Нам потрібна допомога всіх, щоб пережити наступні кілька днів, що стануть для нас випробуванням,
– наголосив він.

За словами Брюгнаро, серйозної шкоди зазнала базиліка Святого Марка. На її відновлення потрібні будуть мільйони.

“Збитки величезні. Мова йде про сотні мільйонів євро. Адже йдеться не лише про кількісну оцінку збитків, а про майбутнє міста”, – сказав Брюгнаро.

Що стало причиною повені
Мер Луїджі Брюгнаро впевнений, що причиною стихійного лиха у Венеції стала зміна клімату. Масштаби катастрофи через повінь наразі важко оцінити.

“Потужна повінь у Венеції, що спричинила підтоплення значної частини італійського міста, є прямим результатом зміни клімату. Тепер уряд має дослухатися. Це наслідки зміни клімату… втрати будуть великими“, – сказав він.

Коли повінь може минути
Сильні опади застали зненацька Венецію у вівторок. Прогнози синоптиків наразі невтішні – наступні дні очікується ще більше погіршення погоди. Дощі заливатимуть місто щонайменше до наступного тижня. Прояснення можливі лише після 19-20 листопада.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...